Kripto Para Haberleri

İran, 4 Ay Süre ile Madenciliği Yasakladığını Duyurdu

Son dönemde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin faturası madencilere kesildi. İran, kısa bir süre önce yaptığı açıklama ile birlikte 4 ay boyunca madencilik faaliyetlerine engel koyduğunu açıkladı. Bu kısıtlama piyasalara da yansıdı ve Çin’in hemen ardından gelen açıklama ile birlikte dijital varlıklardaki düşüş hızlandı.

Kripto para madenciliği son dönemin en çok gündemde olan konusu diyebiliriz. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki Çin bu durumun önüne geçmek için birtakım kısıtlamalar getirdi. Hali hazırda birçok farklı ülke aynı yaptırımlar ile madencilik faaliyetlerini durdurmayı hedefliyor. İşe o ülkelerden bir tanesi de İran oldu ve 4 ay süre ile kısıtlama getirileceğini açıkladı.

Kripto para madenciliği 22 Eylül’e kadar yasaklandı. İran’daki faaliyetlerin %85’inin lisanssız olarak gerçekleştirildiğini de unutmamak gerekiyor.

Halk Büyük tepki Gösterdi!

Yaşanan elektrik kesintileri gündelik hayatı olumsuz etkilerken halktan büyük tepki geldi ve aslında bu tepki ile birlikte harekete geçildi. Son dönemde kesintiler çok daha sık yaşanıyordu ve bunun asıl nedeni de madencilik faaliyetleri idi. Hal böyle olunca faaliyetler durduruldu ve 4 ay süre ile herhangi bir şekilde madencilik faaliyeti yürütülmeyecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yatırımcılar, Güvenli Liman Tether’e Sığınmaya Devam Ediyor

Özellikle yaz aylarında daha sık yaşanan kesintiler insanları canından bezdirdi ve bu da büyük bir tepkiye sebebiyet verdi. Yapılan açıklama ile birlikte bunun önüne geçileceği ve faaliyetlerin durdurulduğu ifade edildi.

bitcoin madenciliği

Enerji Bakanı’ndan Özür Geldi

İran enerji bakanı Rıza Erdekaniyan, yaşanan sıkıntıların sebebini bildiklerini ve bunun üzerine yoğunlaştıklarını ifade ederek özür diledi. Atılan ilk adım ise 4 ay süre ile madencilik faaliyetlerinin durdurulması oldu. Bu geçerli ve doğru bir adım ve halktan da beklenen olumlu tepki alınmış durumda. Peki ama madencilik faaliyetlerinin geleceği ne olacak? Henüz bununla ilgili net bir açıklama yapılmış değil. Piyasalara olumsuz yansıyan bu durum ile ilgili diğer gelişmeleri de yakın zamanda siz değerli yatırımcılar ile paylaşacak ve gerekli bilgileri de bu sayfa üzerinden duyuracağız.

İlgili İçerik: Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır ?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu