Kripto Para Haberleri

İran, Kendi Kripto Parasını Tanıtacak

İran hakkında iddia edilen haber doğru ise ülke bu hafta bitmeden kendi dijital kripto parasını tanıtma adımını atacak ve kendi kripto para biriminin ne olduğu, ne kadar fiyat ile satışa sunulacak olduğu ve nasıl alınıp satılabilecek olduğu konusunda basını bilgilendirecek. Ülke, ABD’nin bir süredir kendisine uygulamaya koyduğu ağır yaptırımlar nedeniyle sürekli olarak ekonomik değer kaybediyor ve ülkede artık bir ürünü satın almak isteyen vatandaşlar her istedikleri ürüne eskiden olduğu gibi bugün artık sahip olmakta zorluk çekiyorlar. ABD’den ithal edilen ve resmi satıcı tarafından satılan ürünlerin artık ülkede satışının çok azaldığı, AB’den ithal edilen gıda ürünlerine ise ulaşmanın mümkün olmadığı belirtiliyor.

İran’da halk ithal gıdalara erişimi neredeyse tamamen kaybetti. Ülkede sağlık sektöründe ilaçları bulmak henüz birçok ilaç için mümkün ancak yakın gelecekte parasının değeri sürekli kaybolan ülke ithal olarak satılan ve hayati öneme sahip olan ilaçlara da erişemeyebilecek ve bu ilaçlara erişimi bugün bile yeterli değil. Ülkede hastaların geleceği hükümet için söz konusu olsa da hükümet ilaç temin edemiyor veya temininde sıkıntı olmayan ilaçların sayısı bir önceki haftaya göre her hafta azalıyor. Hükümet yönetimi, ülkenin ABD ile anlaşmak istemediğini ve ABD ile masaya oturmayacak olduklarını iddia ediyor.

ABD yönetimi ise İran’ı bir ‘’diktatör rejim’’ olarak tanıtıyor ve rejimin demokratik olmadığını, insan haklarına saygı duymayarak ‘’terör örgütlerini finanse’’ ettiğini iddia ederek, petrol ve ihracatını engelleyecek olduğunu belirtiyor. ABD’nin ülkeye uyguladığı tüm yaptırımlara karşı olan İran ise en kısa zamanda kendisinin yeni kripto para birimini üretecek olduğunu ve dünyanın kendisinden satın alabilecek olduğu bu kripto para birimi sayesinde ülkeye uygulanan yaptırımları tamamen çözebilecek olduğunu belirtiyor. Ülke, kripto para tanıtımını bu hafta yapmaya hazırlanırken, eğer iddialar doğru ise yakın zamanda kripto parasını satışa da sunacak ve satışa sunulan kripto para biriminin ilk zamanlar sadece İran halkı tarafından alınabileceği, bir diğer ihtimal olan ‘’satışa sunulmamasının’’ ise sadece devlet tarafından kullanılabilecek para birimi olabileceği iddia ediliyor.

İran, kripto parasını kendi kullanabilir

İran’ın kripto parasını sadece hükümet tarafından ticaret için kullanılabilecek bir kripto para olarak tanıtması da mümkün. Bunun diğer ülkeler tarafından alınmayacak olması bugünden belli olan bir konu olması nedeniyle İran hükümetinin bu hataya düşmeyeceği tahmin ediliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu