Kripto Para Haberleri

İran, Üretimde En Büyük 7 Ülkeden Biri Olmayı Başardı

İran’da indirimli elektrik tarifeleri, üretimi daha kolay hale getiren detaylardan biri ve madencilik faaliyetleri için adım atmak isteyen her üreticiye büyük fırsatlar sunuluyor. Yakın zamanda geçekleşen 4 aylık durdurma kararının en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Üretim hızı her geçen gün biraz daha artıyor ve başlıkta da yer verdiğimiz gibi en büyük ülkelerden biri olmayı da başarmış durumda.

Bu faaliyetleri yasal zemine uygun olmayan şekilde gerçekleştiren çok sayıda üretici olduğunu da unutmamak gerekiyor. enerji sarfiyatı inanılmaz bir seviyeye taşınmış durumda ve bunun doğaya verdiği zararı da önemsemek gerekiyor. Hatta bu konuda çevrecilerden en çok eleştiriyi alan ülkelerden biri haline geldiğini de unutmamak gerekiyor.

Konu ile ilgili ilginç bir bilgi daha paylaşmak istiyoruz ve yakın zamanda açıklanan rakamlar da buradaki faaliyetlerin ne denli güçlü olduğunu gözler önüne seriyor.

200.000’e Yakın Cihaz Ele Geçirildi

kripto para üretim cihazları

İzinsiz üretim faaliyetleri kapsamında 200.000’e yakın üretim cihazı ele geçirildi. İran, elektrik tarifeleri konusunda diğer ülkelere kıyasla çok daha bonkör ve paylaşımcı davranıyor. Hal böyle olunca üretmek isteyen insanlar, yüksek fatura gibi can sıkıcı detaylar ile karşı karşıya gelmiyor. Üretici sayısının artmasındaki en önemli neden de bu olabilir.

Hatırlarsınız, kısa bir süre önce İran ile ilgili bir haber yapmıştık. 4 ay süre ile madencilik faaliyetlerinin durdurulacağı ve bu süre zarfında herhangi bir şekilde üretim yapılmayacağını aktarmıştık. Elektrik kesintileri son dönemde büyük bir artış gösterdi ve hal böyle olunca halkın isyanı ile karşı karşıya geldiler.

Durdurma kararının en önemli nedenlerinden bir tanesidir ancak tam manasıyla önüne geçebildiklerini söylemek hatalı olacaktır. Madencilik faaliyetleri, dünya geneline bir hayli popüler bir meslek koluna dönüşmüş durumda ve İran da bu faaliyetlere belli dönemlerde izin veren ülkelerden biri ve hatta en büyükler arasında yer aldığı geçeği de yine çarpıcı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu