Kripto Para Haberleri

İran’da 7.000 Bilgisayara El Konuldu

İran, dün akşam saatlerinde büyük bir baskına tanıklık etti ve devam eden elektrik kesintileri ile birlikte toplamda 7.000 bilgisayara el konuldu. Madencilik faaliyetlerinde kullanılan cihazların tamamı ele geçirildi. Yakın zamanda bu konuya dair bir haber daha yapmıştık. Yaz aylarında yaşanan elektrik kesintileri artık insanların canını sıkmaya başlamış ve büyük bir tepkiye yol açmıştı. Madencilik faaliyetlerinin 4 ay süre ile durdurulması kararı alan İran yönetimi, hali hazırda faaliyetlerine devam eden şahısları da tespit etmiş durumda.

Dün akşam saatlerinde yapılan operasyon da bunun en önemli göstergesi diyebiliriz. ele geçirilen 7000 ve hatta çok daha fazla cihaz var. Bu cihazlar sizler de tahmin edersiniz ki üretimde kullanılıyor. Elektrik kesintileri, son dönemde İran’ın gündeminde yer alan olaylardan biri.

İtirazlar ve insanların çileden çıkması İran yönetimini de harekete geçirdi. Her ne kadar kısa süreli ve geçici bir çözüm olsa da 4 aylık süre ile faaliyetlere ara verilmiş durumda.

Başkentin Batı’sında Terk Edilmiş Olarak Bulundu

kripto madencilik

General Hossein Rahimi tarafından yapılan açıklamada, başkent bölgesinin batısında terk edilmiş olarak bulunan cihazlar, madencilik faaliyetlerinde kullanılmak için satın alınmış. Neden terk edildikleri ise çok sonra fark ediliyor. Baskın haberini alan madenciler kısa bir süre önce bölgeden uzaklaşıyor ve cihazları da bulundukları yerde bırakıyorlar.

Sıcaklık ile birlikte kuraklık sorunu da baş gösteren İran, bunun yanı sıra elektrik kesintileri ile de mücadele etmek durumunda. Daha da kötüsü bu kesintiler her geçen gün daha can sıkıcı bir hal alıyor. İran yönetimi buna dur demek için faaliyetlere kısıtlama getir ve yakın zamanda bunun haberini de yine siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık.

Ne yazık ki bu yaptırımlar ve kısıtlamalar herhangi bir fayda sağlamadı. Üretime devam eden ve bunu kaçak olarak yapan çok sayıda madenci var ve üretime devam ettiklerini de görebiliyoruz. İran yönetiminin alacağı önlemler ne olacak bilinmez ancak insanlar bu duruma tepkili.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu