Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

İran’da ilk Bitcoin ATM’si

ABONE OL:

24 Nisan 2019’da İran İslam Cumhuriyeti’ndeki ilk Bitcoin ATM’si, 12. Tahran’daki Uluslararası Borsa, Banka ve Sigorta Fuarı’nda açıklandı.

Ruptly ayrıca gösterinin sunum yapanları ve tecrübeleri üzerine rastgele kullanıcıları ile röportaj yaptı. İran vatandaşı Elnaz Rahim, “Kullandığım zaman Bitcoin kullanan biri olarak mutluydum” dedi. “Rial’da paraya ihtiyacım vardı ve bu üç dakikadan az sürdü ve çok memnun kaldım. Umarım yaptırımları aşabileceğimizi umuyorum. ”

Nitekim İran vatandaşları, uluslararası yaptırımları aşmak için muhtemel Bitcoin kullanım durumlarını zaten artık çözmüşlerdir. Aralık 2018’de, Birleşik Krallık’ta yurtdışında okuyan İran vatandaşları, son zamanlarda uygulanan ABD ve AB yaptırımlarından dolayı kripto paralara daha fazla ilgi göstermeye başlamışlardı.

Bu şekilde Bitcoin kullanma olasılığı, İran’ın enerji sektörünü sınırlamaya iten cezai yaptırımlar nedeniyle özellikle İranlılar için çok fazla belirgin ve neredeyse mecburi olarak kullanılmaktadır. Yaz aylarında kripto para birimleri ile ilgili daha fazla insanın kripto para sahibi olması bekleniyor.

Nisan 2019, İran’ın Çin’den Bitcoin madencileri için büyük bir ilgi alanı haline geldiği ve İran’da insanların kripto para madenciliği için Çin yerine İran’ı tercih ettikleri belirtişiyor. Madencilik şirketleri ülkeye gerekli ekipmanı getirmeyi zor bulsalar da, hükümetin, ülkenin elektrik santrallerinde uzun vadeli yatırım karşılığında elektrik maliyetleri konusunda kazançlı anlaşmalar teklif etmeye istekli olduklarını bildirdiler.

İran’da ilk Bitcoin ATM’sinin kurulması ise ülkede Bitcoin’e olan ilgiyi daha fazla artırmayı hedeflerken, kripto para sahipleri heyecanlı.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Halvingine Sadece 120 Gün Kaldı ve Bundan Sonra Ne Beklemeli?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu