Kripto Para Haberleri

İran’da, Ulusal Olmayan Para Birimleri Yasaklanacak!

Çin, İngiltere ve şimdi de İran… Bazı ülkelerde madencilik faaliyetleri bazı ülkelerde ise borsalar yasaklanıyor. İran’da ise ulusal olmayan kripto para birimleri, yeni yasa ile birlikte yasaklanacak. Yeni bir yasa tasarısı hazırlandı ve kısa süre içerisinde meclise sunulacağı iddia ediliyor. Yatırımcılar bu yasaklara alışmış durumda ve eğer sayfamızı yakından takip ediyorsanız neredeyse her gün bir yasak haberi ile karşınıza çıktığımızı da biliyor olmalısınız.

İran doğru bir hamle yaptı ve yasal zemine uygunluk göstermeyen varlıklar ve borsalar için harekete geçti. Olması gereken elbette budur ve zaten daha öncesinde gerekli uyarılar da yapılmıştı.

Yasakların Nedeni Belli Oldu

İran, kendi kripto para birimi ile yeniden gündeme gelebilir. Bu tür haberleri de çok sık yapıyor ve ülkelerin kendi kripto para birimleri ile bu piyasada yer alacağını da görebiliyoruz. İran da o ülkelerden biri ve yasakların geçek nedeni de tam olarak budur. Yakın zamanda Çin de bu tür bir hamle yaptı ve hükümetlerin aldığı kararların altında yatan gerçekler de ortaya çıkmış oldu.

Bu aslında önemli ve olumlu bir gelişme. Ülkeler, kendi kripto para birimlerini çıkartırken dijital varlıkların bu denli benimsenmiş olması da yatırımcıların işine yarıyor. Geleceğin para birimleri daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkacaktır.

iran kripto para

Madenciler Lisans Alacak

Madencilik faaliyetleri ile ilgili bir kısıtlama söz konusu olmayacak. Fakat yasal zemin kapsamında, madencilik faaliyetleri için harekete geçmek isteyen üreticilerin lisans alma zorunluluğu gündeme taşınıyor. İran, süreci daha resmi hale getirmek ve yasala uygunluk sağlamak adına harekete geçmiş durumda ve itiraz edilecek hiçbir şey yok. Aslında her ülkenin yapması gereken şeyi yapıyorlar. Yasallık ile birlikte her şey daha şeffaf hale gelecek ve madencilik faaliyetleri için e aynı şeyleri söylemek mümkün. Yakın zamanda konu netlik kazanacaktır ve yine bu mecra aracılığı ile tüm detayları an be an aktarmaya devam ediyor olacağız. Muhtemelen birçok farklı ülke benzer adımlar atacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu