Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

IRS Çalışanı: Yakında vergi ödemeyenleri ‘yakalayacağız’

IRS vergi araştırmacısı Gary Alford, yakın zamanda IRS’nin Bitcoin vergisini ödemeyenleri tespit edecek ve yasal bir karara varması ile birlikte Bitcoin ve kripto para birimlerinden vergi almaya başlayacak olduklarını açıkladı. Kripto paralardan kazanç elde ederek bugüne kadar herhangi bir vergi ödemesi yapmayan ve yerel eyalet yasaları uyarınca vergi ödemesi gerekmediği sürece federal IRS’ye vergi ödemeyen ABD’li kripto para yatırımcılarının bundan sonrası için belki de çok yakın bir zaman dilimi içerisinde vergi ödemek zorunda kalabilecek olmaları şimdiden kripto para piyasalarında belirli bir panik sebebi.

IRS vergi araştırmacısı Gary Alford, Haziran, Temmuz ayı sonunda bir kripto para kılavuzunun yayınlanacak olduğunu, bu kılavuzdan sonra ise artık işlerin tam yoluna girmesini beklediklerini açıklıyor.

Genellikle doğrunun arkasındayız. Fakat bu durumda, biz doğrunun önündeyiz. Açılacak olan büyük ve çok fazla davaların zaten farkındayız . Sadece ceza kovuşturması için getirebileceğimiz bir noktada olup olmadığımızı bugüne kadar IRS olarak bilmiyorduk. Şimdi o noktada olduğumuza inanıyoruz. 12 jüri üyemiz varsa ve onlara birilerinin tüm paralarını Bitcoin ile kazandığını söyleseydik, onların bu konuyu daha net anlayabileceklerini ve daha net karar verebilecek olduklarını düşünüyor olurduk.

IRS kripto para vergisi konusunda bu ay veya gelecek ay atacak olduğu adımlar ile aslında dünyada kripto para pazarına da bir yön verme girişiminde bulunmuş olabilir. IRS’nin alacağı karara tüm ABD’liler uymak zorunda kalacak ve bundan kaçar bir yol olmayacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu