Anasayfa Sektörel İş İnsanından Çalınan Kripto Para, Hamas Tarafından Kullanıldı!

İş İnsanından Çalınan Kripto Para, Hamas Tarafından Kullanıldı!

Sektörel

Hintli iş insanından çalınan kripto para, Hamas tarafından İsrail'e yönelik saldırılarda kullanıldı.

İş İnsanından Çalınan Kripto Para, Hamas Tarafından Kullanıldı!

Hindistan'ın Delhi kentinde bir iş insanından çalınan yaklaşık 4 crore INR (480.000 dolar) değerindeki kripto para, Hint polisi tarafından Hamas ile bağlantılı kripto hesaplarına kadar takip edildi.

Hintli yetkililer, İsrail istihbarat teşkilatı Mossad'dan terör örgütleri tarafından finansman için kullanılan bazı şüpheli cüzdanlarla ilgili bilgi aldı.

Hindistan'daki güvenlik birimleri; daha sonra iş insanından çalıntı kripto para alan bu şüpheli cüzdanların bir kısmının, Hamas'ın İzzeddin el-Kassam Tugayları bünyesindeki siber saldırı bölümünün kontrolü altında olduğunu keşfetti.

Olayı soruşturan eski DCP (Özel Hücre) KPS Malhotra, Times of India'ya konuştu. Raporda bir polis memuruna atıfta bulunularak, kripto para birimlerinin Hamas'la bağlantılı cüzdanlara girmeden önce çeşitli özel cüzdanlar aracılığıyla yönlendirildiği belirtildi.

Hamas, 41 Milyon Doların Üzerinde Değere Sahip Kripto Para Topladı

İş İnsanından Çalınan Kripto Para, Hamas Tarafından Kullanıldı!

Daha önce bildirildiği üzere İsrailli bir kripto analiz ve yazılım firması, İsrail'e yönelik saldırı öncesinde Ağustos 2021 ile Haziran 2023 arasında Hamas'la bağlantılı kripto para cüzdanlarına 41 milyon doların üzerinde fon akışı olduğunu ortaya koydu.

Aynı zaman diliminde Filistin İslami Cihad (PIJ) ile bağlantılı kripto cüzdanları, kripto araştırmacısı Elliptic'in analiziyle ortaya çıktığı üzere, Ağustos 2021 ile Haziran 2023 arasında 93 milyon dolar kadar kripto para aldı.

Siber birimin araştırması, son çatışmanın patlak vermesiyle birlikte Hamas'ın çevrim içi bir bağış toplama kampanyası başlattığını ve halkı sosyal medya platformlarındaki hesaplarına kripto para yatırmaya çağırdığını ortaya çıkardı. Fakat İsrail polisi, bu tür hesapları dondurmak için hızla harekete geçti.

Kaynak: Cryptonews

İş İnsanından Çalınan Kripto Para, Hamas Tarafından Kullanıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik