Kripto Para Haberleri

İspanya, Sahte Kimlik Dolandırıcılığı ile Çalkalanıyor!

Büyük paraların var olduğu piyasalarda tehlike her daim devam ediyor ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek ise ne yazık ki pek mümkün görünmüyor. Son dönemin en önemli ve çarpıcı gelişmelerinden biri ise İspanya’da yaşandı. 450.000 kripto para yatırımcısının sahte kimlik kullanılarak dolandırıldığı ortaya çıktı. Peki ya suçluları tespit etmek mümkün mü? Ne yazık ki değil.

Oltalama yöntemi dediğimiz işlemler ile binlerce insanı saniyeler içerisinde dolandırabiliyorlar ve en kolay yöntemlerden biri de ne yazık ki budur. Hükümetlerin ve ülkelerin kripto para birimlerini yasaklamalarının ya da yasal zemin konusunda ısrarcı olmalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de kesinlikle budur.

Devam eden dolandırıcılık olaylarında suçluların takibi de bir hayli zor oluyor ve temkinli davranmayan yatırımcılar hem hesaplarını hem de cüzdanlarını çaldırabiliyorlar. Dolandırıcılık olaylarının sayısı arttıkça yeni yatırımcı kazanmak da bir o kadar zor olacaktır. İnsanlar bu piyasaya ve borsalara güvenme konusunda endişeli ve geri adım atmaları da gayet normal.

Uzmanlar Uyarıyor: Güvenli Borsaları Tercih Edin!

borsa

Bu uyarı ne kadar faydalı? Mesela kısa bir süre önce ülkemizde yaşanan olayda yine ülkemizin en büyük üçüncü kripto para borsası gündeme geldi. Yani aslında yatırımcılar güvenilir bir borsayı tercih etmişlerdi ancak elde ettikleri sonuç tamamen hüsran oldu. Yani bu piyasada ne kadar dikkatli olursanız olun, bir şekilde tehlike altındasınız. İşte bu gerçek bilindiği sürece yeni yatırımcı kazanmak da pek kolay olmayacaktır.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance bile hata yapmaya müsait durumda. Yakın gelecekte eksikler elbette kapatılacak ve inanıyoruz ki daha güvenli bir ortam hazırlanacaktır ancak şimdilik her yatırımcının ekstra tetikte olması gerekiyor. Uzmanların uyarıları göz önünde bulundurulmalı ve işlemlerinizi daha güvenilir bir alanda yapabileceğiniz mecralara üye olmalısınız. Ne yazık ki dolandırıcıların en çok işgal ettiği sektörlerden birine dönüştü ve para aktarımının daha hızlı ve kolay olması da art niyetli şahıs ve kurumların iştahını kabartıyor.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu