Kripto Para Haberleri

İspanya Sosyalist İşçi Partisinden İlginç Öneri

İspanya sosyalist işçi partisi, Avro’ya alternatif olarak dijital para önerisine bulundu. Aslında ilginç bir öneri ancak gerçeğe dönüştüğü takdirde kripto para dünyası için muazzam bir gelişme olacağına inanıyoruz. İktidar partisi işçi partisi, meclise bu ilginç ve dikkat çekici tasarı ile geldi. Avro’ya alternatif olarak yeni bir dijital paranın varlığı bile sevindirici bir gelişme.

İspanya’da iktidarı elinde tutan İspanyol Sosyalist İşçi Partisi, meclise dijital para tasarısı getirdi. Tasarıda avroya alternatif olarak bir dijital para çıkarılması önerisi getiriliyor. Buradaki asıl amaç ise nakit para kullanımının belli oranda azaltılması. Bunun ekonomiye asıl bir katkısı olur bilinmez ancak bu tür bir teklifin var olması bile az önce de dile getirdiğimiz gibi gayet sevindirici bir gelişme.

Merkez Bankası’nın dijital avro çıkartma niyetine karşılık atıfta bulunma hamlesi olarak da nitelendirildiğini belirtmek isteriz. Bazı kaynaklarda habere bu şekilde yer verilmiş ve kısa süre içerisinde gündeme gelmeyi başardılar.

Nakit Para ile Dijital Paranın Savaşı Sürüyor

Dijital Para

Hali hazırda kendi kripto parasını çıkartmaya hazırlanan çok sayıda ülke var ve sanıyoruz ki İspanya da onlardan biri olacak. El Salvador haberini hatırlıyor olmalısınız? Dijital para ile nakit paranın savaşı sürüyor. Bu savaştan kim galip çıkacak ya da kim daha fazla fayda sağlayacak bilinmez ancak bir gerçek var ki dijital paraların bu denli ilgi görüyor olması ve kabul ediliyor olması gerçekten sevindirici bir gelişme.

Dijital varlıklara duyulan güven her geçen gün biraz daha azalırken bu tür haberleri almaya daha fazla ihtiyacımız var. Ülke ekonomilerinin dijital paraya endeksli olmasını tabii ki beklemiyoruz ancak resmi kurumlar ve hükümetlerin bu varlıkları kabul etmesi gerçekten büyük bir olay.

Paralar resmiyet kazandığı takdirde yatırımcılar da bu varlıklara ve dijital para piyasalarına daha fazla güvenecektir. İspanya’nın attığı bu adım gerçekte karşılık bulur mu bilinmez ancak bu adımın atılması ve düşünülmüş olması bile umut verici bir gelişme.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu