İspanya’da 1 milyon Euro aklayan çete çökertildi!

1 Dakikada Okunabilir


İspanya yerel basınından çıkan son haber kripto paraların kötü olan kara parayı daha hızlı ve daha kolay, daha çabuk bir şekilde aklama konusunu tekrar gündeme getirdi. Yerel basında çıkan haberde saldırganların banka kartlarını kopyaladıkları ve bunun sonucunda 600 Euro para çalmayı başardıkları açıklandı. Bu paraları Bitcoin ile akladıkları açıklanan saldırganların bugüne kadar kripto para birimi ile akladıkları paranın değerinin ise araştırmalar sonucunda ortaya çıktığı açıklandı.

Araştırmalar sonucunda saldırganların kripto paraları kullanarak bugüne kadar toplamda çok büyük paraları akladıkları ortaya çıktı. Basın, 1 milyon Euro olarak bu rakamı verirken, daha çok olabileceği uyarısında bulundu.

Banka kartlarını çevrimiçi hizmetlerde izinsiz olarak kullanan ve 104 farklı lokasyondan işlem yapan saldırganların yakalanması için kolluk kuvvetlerinin çok fazla verimli çalıştığı ve çok sıkı takipte bulundukları açıklandı. Resmi olarak İspanya’da bu tür olayların çok sık yaşanmadığı, kripto para dolandırıcılıkları vakasının son yıllarda artış eğilimi gösteriyor olsa da çok ciddi vakalar olmadığı belirtildi.

Yerel basına göre saldırganların bu tür bir eyleme başvurmasının sebepleri arasında asla yakalanmayacak ve zengin olacaklarını düşünmeleri yatıyordu. Saldırganların belki de son eylemleri yapmasalar yakalanmayabileceklerini, yine kendi kendilerini ele verdikleri açıklandı. İspanya polisi bu durumla ilgili olarak basına açıklama yapmadı.

  • ABD ve dünyanın diğer birçok ülkesinde bu ve buna benzer saldırıların oranları sürekli olarak artış göstermeye başladı. İnsanlar bu saldıralara karşı kendilerini koruyamaz duruma gelmeye başladılar.

İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!