Kripto Para Haberleri

İsrail’den Hamas’a ”kripto para” takibi

İzzeddin el-Kassam Tugayları’ndan yapılan açıklamada İsrail’de bulunan bir firmanın Hamas’a yapılan kripto para yardımlarını takip etmeye başladığı ve özel bir yöntem ile 2.500 dolardan daha fazla para gönderildiğini bulduğu açıklandı. Dünyada kripto paraları takip edebilecek istihbarat gücüne sahip olan 2. ülke olarak gösterilen İsrail, dünyadaki iletişim ağları, sunucular ve internet ağlarını izleyebilen ve sürekli yeni yöntemler geliştirdiği bilinen bir ülke konumunda. Hamas ise eli silahlı bir parti-örgüt olarak görülüyor ve İsrail, Hamas’a karşı yeni hamlelere devam ediyor.

Filistin sorununu çözmek isteyen Amerikan Başkanı Donald Trump, sorunun çözülmesi için Bahar aylarında ”Yüzyılın Anlaşması” açıklamasını yapması beklenirken, ABD’nin bu anlaşmasına uyulmaması durumunda Filistin’in daha büyük baskılar ve toprak sorunları ile karşı karşıya kalması bekleniyor. İsrail, Hamas’a yapılan para gönderimlerini takip altında tutarken, hangi borsadan, hangi borsaya veya hangi cüzdana kripto para gönderildiğini takip altına aldı. Hamas’ın içerisinde ajanları olup olmadığı bilinmeyen İsrail’in kripto paraları takip etmeye başlaması ise bölgesel olarak kripto para sahiplerinin ”Hamas’a yapılacak bağışlar nasıl bulunuyor?” diye düşünmesine sebep oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 7 Bin Doların Üzerine Çıkınca 23 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Rusya merkezli olarak yapılıyor

Yapılan para gönderimlerinin büyük kısmının Malta merkezli Binance borsasından ve Rusya’dan yapıldığı açıklandı. İsrailli firmanın bu araştırmasından sonra Rusya’nın bölgeye müdahale ettiği haberlerini daha sık görmek mümkün olacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu