Anasayfa Bitcoin İşte 2024 için En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri!

İşte 2024 için En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri!

Bitcoin

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için yapılan 2024 yılı tahminleri nelerdir? İşte ayrıntılar...

İşte 2024 için En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), 2009'daki başlangıcından bu yana yükselişte ancak inişli çıkışlı bir yolculuk yapıyor. Yıllar içinde hem bir kripto para birimi hem de hızla büyüyen bir yatırım varlığı olarak popülerlik kazandı. 2024'e yaklaşırken kripto piyasası gelişmeye devam edecek ve Bitcoin bu gelişimin öncüsü olmaya devam edecek. Bu makalede, kripto endüstrisindeki etkili isimler tarafından 2024 yılı için yapılan en iyi BTC tahminlerinden bazılarına bakacağız.

Hadi başlayalım.

Cathie Wood'un Cesur Vizyonu

ARK Invest'in CEO'su Cathie Wood, yenilikçi teknolojilere yönelik iyimser bakış açısıyla tanınıyor. Bitcoin'in 2024 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon dolara ulaşacağını cesurca öngörüyor. Wood'un bu öngörüye olan güveni, Bitcoin'in finans sektöründe devrim yaratacağına, kurumsal yatırımları çekeceğine ve altına benzer bir dijital değer deposu olarak kendini kanıtlayacağına olan inancından kaynaklanıyor.

Mike Novogratz'ın Kriptoya Olan Güveni

Galaxy Digital Holdings Ltd'nin kurucusu Mike Novogratz, kripto dünyasında tanınmış bir isim. Bitcoin'in 2024 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını öngörerek, kripto para birimlerinin benimsenmeye devam edeceğine ve kripto piyasasının olgunlaşacağına olan inancının altını çiziyor. Novogratz, Bitcoin'in küresel bir varlık sınıfı haline geleceğini ve artan kurumsal ilginin BTC fiyatını benzeri görülmemiş seviyelere taşıyacağını öngörüyor.

Tim Draper'ın Bitcoin Savunuculuğu

Risk sermayedarı Tim Draper, uzun bir süredir Bitcoin'in savunuculuğunu yapıyor. Draper'ın 2024 yılında 250.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngörüsü, merkeziyetsiz para birimlerinin dönüştürücü potansiyeline olan sarsılmaz inancını yansıtıyor. Draper, Bitcoin'i yakın gelecekte köklü bankacılık sistemlerini zayıflatacak güvenilir bir değer taşıma ve saklama mekanizması olarak görüyor.

Tom Lee'nin Analitik Yaklaşımı

Fundstrat Global Advisors'ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatının 2024 yılına kadar 180.000 dolara ulaşabileceği tahmininde bulunuyor. Lee'nin tahmini; artan benimseme, sınırlı arz ve artan kurumsal ilgi gibi faktörlerin bir araya gelmesine dayanıyor. Lee'nin kripto piyasasına ilişkin değerli içgörüler sunma konusundaki geçmişi, tahminine ağırlık katıyor.

Pantera Capital'ın Uzmanlığına Dayalı Tahmini

Blockchain konusunda uzmanlaşmış bir yatırım firması olan Pantera Capital, Bitcoin fiyatının 2024 yılında 148.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Pantera Capital yöneticileri, 22 Ağustos'ta yayınladıkları yeni bir "Blockchain Mektubu "nda, BTC'nin 2024 ve sonrasındaki fiyatına ilişkin iyimser görüşlerini yineleyerek halving döngülerinin oynadığı önemli rolü vurguladılar.

Pantera Capital, Bitcoin'in fiyat performansının halving döngülerine yakından bağlı olduğunu ve bir sonrakinin önümüzdeki on iki ay içinde gerçekleşmesinin beklendiğini savunuyor. Tarihsel olarak BTC/USD, blok başına madencilere verilen Bitcoin sayısını yüzde 50 oranında azaltan her halving olayından yaklaşık aynı süre sonra meydana gelen bir dip ve tepe döngüsü yaşama eğilimindedir. Pantera Capital, tarihsel kalıplara dayanarak 2022'deki ayı piyasası dibinin, mevcut BTC fiyat döngüsünün dibini işaret ettiğine inanıyor. 

Analist, Bitcoin için Bu Seviyeye Dikkat Çekti: Patlama Olabilir!İşte 2024 için En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri!

Standard Chartered Bank'in BTC Tahmini

İngiltere'nin en büyük bankalarından biri olan Standard Chartered PLC, cesur Bitcoin fiyat tahminleriyle finans dünyasında şok dalgaları yarattı. Banka, Bitcoin fiyatının bu yılın sonuna kadar 50.000 dolara, 2024'ün sonuna kadar ise 120.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Bu iyimserlik, kısa bir süre önce Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine (ATH) ulaşan kripto para biriminin hash oranı da dâhil olmak üzere çeşitli faktörlerden besleniyor. Madencilik yoluyla ağın güvenliğini sağlamaya adanmış hesaplama gücünün bir ölçüsü olan Bitcoin'in hash oranı, ağın gücünün önemli bir göstergesi olarak görülüyor.

Daha önce görülmemiş seviyelere ulaşmış olması, kripto para biriminin geleceği için bir yükseliş sinyali olarak görülüyor. Standard Chartered'ın son tahmini, Bitcoin'in 2024'te 100.000 dolara ulaşacağına dair önceki tahminlerini yükselterek madenci kârlılığı için daha iyimser bir görünüm ortaya koyuyor.

Standard Chartered'da FX analisti olan Geoff Kendrick, bu tahminin arkasındaki nedene ışık tutarak şunları söyledi: "Çıkarılan BTC başına artan madenci kârlılığı, nakit girişlerini korurken daha az satış yapabilecekleri, net BTC arzını azaltabilecekleri ve BTC fiyatlarını yükseltebilecekleri anlamına geliyor."

Yükseliş görünümü kısmen madencilik ekosisteminden kaynaklansa da, Bitcoin'in geleceği konusunda iyimser olmak için başka zorlayıcı nedenler de var. Bunların en önemlilerinden biri, spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayıdır. Bir Bitcoin ETF'sinin piyasaya sürülmesi, yeni bir kurumsal yatırımcı dalgasının kripto piyasasına girmesinin önünü açabilir ve potansiyel olarak talebi ve fiyatları daha da yükseltebilir.

İşte 2024 için En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri!

Robert Kiyosaki'nin Belirsizliğe Karşı Korunma Vurgusu

"Rich Dad, Poor Dad" ikitabıyla tanınan Robert Kiyosaki, sadece bir finans eğitimcisi değil aynı zamanda Bitcoin'in de destekçisidir. Kiyosaki'nin 2024 yılına kadar 100.000 dolarlık Bitcoin fiyatı tahmini, kripto paranın ekonomik belirsizliklere karşı bir koruma aracı olma potansiyelini vurgulamaktadır. Kiyosaki'nin merkeziyetsiz varlıkların değerine olan inancı, günümüzde birçok kripto para savunucusu tarafından da paylaşılmaktadır.

Adam Back'in Uzmanlığı

Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden ve Bitcoin'in öncülerinden Adam Back, 2024 yılında kripto para birimi için 100.000 dolarlık bir fiyat öngörüyor. Back'in öngörüsü, teknoloji ve onun doğasında var olan kıtlık konusundaki derin bilgisinden kaynaklanıyor. Back'e göre; Bitcoin, dijital altını ve gelecekteki finansal ortamın önemli bir bileşenini temsil ediyor.

Arthur Hayes'in Volatilite Değerlendirmesi

BitMEX kripto ticaret platformunun kurucu ortağı Arthur Hayes, 2024 yılında Bitcoin fiyatının 70.000 dolar olacağını öngörüyor. Hayes, kripto piyasasının doğasında var olan oynaklığa dikkat çekerken, Bitcoin'in uzun vadeli değer önerisi konusunda iyimserliğini koruyor. Kripto türevleri konusundaki geçmişi, tahminlerine ağırlık kazandırıyor.

JPMorgan'ın Değişen Perspektifi

Tarihsel olarak kripto paralara şüpheyle yaklaşan bir finans devi olan JPMorgan Chase & Co da Bitcoin'in fiyat tahmininde yer aldı. Bankanın 2024 yılına kadar 45.000 dolarlık tahmini, Bitcoin'in piyasa esnekliğinin ve etkisinin yanı sıra belirsiz bir büyüme yolunun da kabul edildiğini gösteriyor. Önceki duruşlarından bu sapma, finans sektöründe dijital varlıkların değişen algısının altını çiziyor.

İşte 2024 için En İyi Bitcoin Fiyat Tahminleri! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar