Anasayfa Bitcoin İşte 2024 Yılı için En İyi Bitcoin (BTC) Tahminleri...

İşte 2024 Yılı için En İyi Bitcoin (BTC) Tahminleri...

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatının 2024 yılında hangi seviyelere ulaşması bekleniyor? İşte söz konusu kripto para birimi için yapılan tahminler...

İşte 2024 Yılı için En İyi Bitcoin (BTC) Tahminleri...

Kripto para topluluğunun, 2024 yılının kripto para sektörüne neler getireceğini görmek için sabırsızlandığını söylemek yanlış olmaz. Zira bu yıl birçok kripto varlığını, projeyi ve ekosistemi ve en önemlisi de Bitcoin'i ya batıracak ya çıkaracak anlatılar ve katalizörlerle dolu olabilir.

Küresel enflasyon ve jeopolitik gerilimler, halving ve 10'dan fazla kurumun (BlackRock dâhil) bir ETF için onay beklemesi gibi nedenlerle her şey önemli bir boğa koşusu yolunda ilerliyor. Bitcoin'e geri dönen bu kadar çok heyecan ve ilgi varken 2024 ve sonrası için en iyi BTC fiyat tahminleri şu şekildedir:

Bitcoin Fiyatı için 3 Milyon Dolar Tahmini

3 milyon dolar muhtemelen en uçuk BTC fiyat tahminlerinden biri ama bu mümkün mü? Ünlü bir analist ve Bitcoin savunucusu olan Luke Broyles böyle düşünüyor. Broyles, nüfusun yalnızca yüzde 10'unun benimsemesi halinde Bitcoin fiyatının 3 milyon dolara fırlayabileceğini öne sürdü.

Broyles, yenilikçi ve yıkıcı teknolojinin doğası gereği değerli olduğunu belirtti ve BTC'yi, düşük bir benimseme oranına sahip niş bir endüstri olarak başlayan ve günlük bir ihtiyaç haline gelen internetin erken genişlemesiyle karşılaştırdı.

Broyles, ayrıca BTC'yi, kullanıcılara bir değer deposu, değişim aracı ve hesap birimi sağladığı için ilk üçlü nokta varlığı olarak nitelendiriyor.

Bitcoin Fiyatı için 150.00 Dolar Tahmini

Yukarıdaki tahminle karşılaştırıldığında, her bir Bitcoin birimi için altı haneli bir değerleme daha konservatif görünmektedir.

150.000 dolarlık fiyat tahmini yatırım araştırma şirketi Bernstein'dan geliyor. Firmanın analisti Gautam Chhugani'ye göre, SEC'in bir ya da birkaç spot ETF'i onaylaması halinde Bitcoin fiyatı 2024'ten itibaren bir dizi ATH'ye ulaşabilir. Bu talep, halving'in ardından arzın azalmasıyla birleştiğinde BTC fiyatını 100.000 doların üzerine çıkaracaktır.

Analist, BTC'nin dolaşımdaki arzının en az yüzde 10'unun ETF'lere gideceğini ve bunun  fiyatı daha da artıracağını belirtti.

İşte 2024 Yılı için En İyi Bitcoin (BTC) Tahminleri...

Bitcoin Fiyatı için 180.000 Dolar Tahmini

BTC için bir sonraki hedef, BTC ETF hakkındaki düşüncelerini paylaşan ünlü kripto influencer'ı Pentoshi tarafından tahmin edilen 180.000 dolar seviyesidir.

Analist, borsada işlem gören ürünün onaylanmasından sonra kimsenin ne olacağından emin olmadığını belirterek, VanEck'in ETH vadeli işlem ETF'inin büyük talebi nasıl artıracağını düşündüğünü belirtti. Yine de bu, beklenenden yüzde 95 daha düşük hacimlerle düşük performans gösterdi.

Bildiğimiz şey, ETF uzmanlarının onay şansının yüzde 90 olduğuna ve Bitcoin'in hiçbir yere gitmeyeceğine inandıklarıdır. Sonsuz baskı dünyasında Bitcoin'in sabit bir arzı var.

Bitcoin Fiyatı için 220.000 Dolar Tahmini

220.000 dolar ve ötesindeki seviyeler ancak sosyal huzursuzluk ve toplumsal çöküşle mümkün olabilir ya da en azından Max Keiser buna inanıyor.

El Salvador merkezli Bitcoin madenciliği girişimi Volcano Energy'nin Başkanı Keiser, BlackRock ve benzeri kurumların çıplak açığa satışa karşı çıkan yeni bir yasa sayesinde Bitcoin'i manipüle etmeyi bırakacağını belirtti.

Bitcoin Fiyatı için 47.000 - 50.000 Dolar Tahmini 

Kısa vadeli beklentiler; farklı iyimserlik dereceleri ve analiz metodolojileri arasında BTC fiyatının 2024'ün başlarında 47.000 dolar ila 50.000 dolara yükseleceğini gösteriyor. 

Ünlü analist CryptoCon, geçtiğimiz günlerde BTC fiyatının 2023 sonu ya da 2024 başında 47.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. 

Analiz, potansiyel aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek için piyasa kapitalizasyonunu gerçekleşen kapitalizasyonla karşılaştıran bir metrik olan Fibonacci MVRV grafik analizine dayanmaktadır.

CryptoCon'un konservatif kısa vadeli görünümü, önümüzdeki ayları hedefleyen ünlü yatırımcı Michael van de Poppe'nin yakın tarihli bir analiziyle uyumlu.

İşte 2024 Yılı için En İyi Bitcoin (BTC) Tahminleri... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar