Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin Rallisinin 4 Habercisi

Bitcoin’de boğa rallisinde olduğumuzu nasıl anlarız? 2017’nin başlarında, 2017’nin sonunda neler olabileceğine dair işaretler yoktu. Şu anda, BTC ve kripto para ekosistemi çoktan bir boğa rallisinde gibi görünüyor.

BTC kısa süre önce 12.000 doları geçti, ancak bu seviyenin üzerinde kalamadı. Her şeye rağmen, yükseliş hareketi hala tüm kripto paralarda devam ediyor. Yeni projeler başlatılıyor ve altcoinler yeni zirvelere ulaşıyor. 2017’den farklı olarak, bu kez verim tarımı adına milyonları emen projeler var. Her iki durumda %1000 yıllık getiri vaat eden denetlenmemiş projelere milyonlar aktarılıyor.

Google’da Bitcoin

Google trendleri ‘Bitcoin’ aramalarının 2017’nin başından ve hatta 2017’nin sonlarından daha yüksek bir seviyede olduğunu gösteriyor. Aslında bu seviye, Haziran 2018, Haziran 2019 ve Şubat 2020’deki anlık boğa rallisi nedeniyle 2018’den beri iki kez görüldü. Uzun süreli bir bakış açısıyla, bu seviye aşılabilir

CME & CoT Bitcoin Raporu

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

CoT raporu, perakende satışın (sarı) 15 bin BTC değerinde long pozisyonlarla en yüksek seviyede olduğunu gösterdi. İlginç bir gelişme, kaldıraçlı fonların yani risk fonların pozisyonlarında ki düşüştür. Kaldıraçlı fonların mevcut short pozisyonu sadece 6,7 bin BTC’de kalmıştır. Bu, perakende yatırımcılarının aşırı yükseliş yanlısı olduğunun kanıtıdır. Buna ek olarak, CME’DE BTC vadeli işlemleri açık pozisyonları 864 milyon dolarla yeni bir zirveye ulaştı. Bu, BTC üzerinde aktif olarak spekülasyon yapıldığını gösterir.

Bitcoin’de Genel Görünüm

 

Skew BTC vadeli işlem grafikleri: http://skew.com/dashboard/bitcoin-futures

Genel görünüm, Bitcoin’in ortalama %36’lık bir artışla iki başarılı çeyrek geçirdiğini gösteriyor. Buna benzer iki çeyrek daha önce 2017’de görüldü ve bunlardan sonra Bitcoin %210,13 artışla en patlayıcı çeyrek kapanışına imza attı.

Defi

Defi, özellikle verim çiftçiliği konusunda kripto para ekosistemine oynaklığı geri getirmede rol oynayan büyük bir araçtır. Belki de verim çiftçiliğinin ilk başarılı başlangıcı, Compound’un COMP tokenine bağlanabilir. O zamandan beri, bol miktarda DeFi projeleri ve tokenleri yapıldı, ancak en çok abartılan şüphesiz YAM tokenidir.

Yam projesi, çıkışının ilk 24-30 saatinde 350 milyon dolar değerinde varlığın staking edildiğini gördü, ancak yaratıcının kabul ettiği gibi proje başarısız oldu. Yam tokeni şiddetli bir şekilde düştü ve değerinin %90’ını kaybetti.

Defi son derece yüksek verimli bir sektör olmasına rağmen, hala deneysel aşamadadır ve denetlenen platformlara bağlı kalmak yatırımcılar açısından en iyisidir. Defi ve ICO arasında paralellikler kurulabilir. 2017’de boğa rallisinde ICO’lar, sermaye ve ilgi toplama konusunda büyük bir rol oynadı ve benzer bir şekilde DeFi de büyük bir sermaye akışını kolaylaştırıyor. Ayrıca kısa süre önce topluluk tarafından geliştirilen ‘MEME’ kripto parası 1.2 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı.

“BitMEX’e Zorunlu KYC Geliyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitmexe-zorunlu-kyc-geliyor/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu