Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin’de patlamayı tetikleyecek seviye:

Bitcoin balina kümeleri, kısa vadeli olarak en önemli destek ve direnç seviyelerinin 57.046 dolar ve 60.045 dolar olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in (BTC) fiyatı, bir haftadan uzun bir süre sonra tekrardan 60.000 dolarlık direnç seviyesini kırmaya çalışıyor.

Başka bir deyişle, ilerleyen günlerde güçlü bir kırılmanın yaşanması için Bitcoin’in 57.046 doların üzerinde kalması ve 60.000 dolarlık direnci test etmeye devam etmesi gerekiyor. Yukarı yönlü asıl kırılma ise fiyatın 60.045 doların üzerine çıkmasını gerektiriyor.

Balina kümelerinin Bitcoin için önemi nedir?

Bitcoin balina kümeleri, yüksek net değerli yatırımcıların Bitcoin’i belirli bir fiyattan alması ve daha sonra bu varlıklarını hareket ettirmemesi ile oluşur. Bu nedenle, bir balina kümesi desteği tipik olarak Bitcoin için güçlü bir makro destek bölgesi olarak görev görür. Kısaca balinalar Bitcoin fiyatı daha önceden satın aldıkları fiyata düştüğünden tekrardan BTC satın alma eğilimindedir.

Bir diğer açıdan, bir balina direnç kümesi ise bir satış bölgesi olarak düşünülür. Bitcoin balinalarının pozisyonlarını satmak için başa baş fiyat seviyelerini beklemeleri daha olasıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Satın Almamanın 6 Nedeni

Whalemap araştırmacılara göre, Bitcoin için yakın vadede iki temel direnç seviyesi var. Bunlar 60.045 dolar ve 61.062 dolarda yer alıyor.

Whalemap analistleri:

BTC geri döndü. Şimdiye kadar balina desteklerinden mükemmel bir şekilde sıçradı. Bu iyi bir işarettir: ayı trendlerinde balina dirençleri desteklerden daha iyi çalışır ve boğa trendlerinde de bunun tam tersi geçerlidir. Balina destekleri artık tekrardan çalışmaya başladı, bu da trendin değiştiği anlamına geliyor. Nisan ayı oldukça hareketli geçecek gibi duruyor.

İşte Bitcoin’de patlamayı tetikleyecek seviye: –
İşte Bitcoin’de patlamayı tetikleyecek seviye: 3

Son günlerde Bitcoin piyasasında tekrardan olumlu sinyaller görülmeye başlandı. 29 Mart’tan günümüze kadar Bitcoin fiyatı ana direnç seviyesi ile 57.000 dolarlık destek arasında gidip geliyor.

Bu eğilime dayanarak, araştırmacılar bu hareketlerin fırtınadan önceki sessizlik olabileceğini iddia ediyor. Ayrıca analistler Bitcoin’in şu anda Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyelerinde olan oynaklığında bir artış olacağını söylüyor.

Whalemap analistleri:

Destek direnç savaşı zorlu geçiyor. Geçen haftanın seviyeleri korunmaya devam ediyor. Bitcoin, 60.045 dolar seviyesine göz dikti. Bu fırtınadan önceki sessizlik mi?

Tüccarların Bitcoin hakkındaki görüşleri karışık

Byzantine General olarak bilinen anonim bir analist, Bitcoin vadeli işlemler piyasasının aşırı derecede ısınmaya başladığını söyledi. Türev piyasası yükselirken, BTC vadeli işlem fonlama oranı sürekli olarak %0,12’nin üzerinde yükseliyor. Ortalama olarak, Bitcoin’in varsayılan vadeli işlem fonlama oranı %0.01’dir, bu nedenle şu anda piyasa yaklaşık 12 kat aşırı ısınma yapıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance, Kripto Para Kredi Platformunun Yedinci Aşamasını Başlattı
Bitcoin-cryptowhale
İşte Bitcoin’de patlamayı tetikleyecek seviye: 4

Byzantine General:

Bu durum oldukça kötü görünüyor. Büyük bir düşüş nimet olacaktır.

NekoZ olarak bilinen başka bir anonim analist ise Bitcoin’in 4 saatlik grafikteki teknik piyasa yapısının BTC’nin çok daha uzun bir süre konsolide olmaya devam edeceğini ancak kısa vadede düşüş olasılığı olmadığını belirtti.

NekoZ:

4 saatlik Bitcoin grafiğinde, BTC’nin düşüşe geçmesi için net bir neden göremiyorum. Higher lowlar göstermeye devam ettiğimiz sürece endişelenmek için hiçbir neden yok.

Tüccarlar ve analistler Bitcoin’in aşırı ısınan türevler piyasasını sıfırlamak için küçük bir geri çekilme yapabileceğini düşünüyor, ancak makro teknik yapı ise iyimser bölgede olmaya devam ediyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu