Anasayfa Sektörel İşte Bu Hafta Beklenen Ekonomik Olaylar! Kripto Etkilenecek mi?

İşte Bu Hafta Beklenen Ekonomik Olaylar! Kripto Etkilenecek mi?

Sektörel

Bu hafta beklenen önemli ekonomik olaylar nelerdir? Kripto para piyasası bu olaylardan etkilenecek mi? İşte ayrıntılar...

İşte Bu Hafta Beklenen Ekonomik Olaylar! Kripto Etkilenecek mi?

25 Eylül tarihli makroekonomi yayını The Kobeissi Letter, bu haftanın önemli olaylarını sıraladı. Listeye göre; dikkatle izlenmesi gereken olaylardan biri, FED Başkanı'nın 28 Eylül'de yapacağı konuşmadır. 

Ekonomik Olaylarla Dolu Bir Hafta

26 Eylül'de ABD'de inşaat izinlerine ve yeni konut satışlarına ilişkin yeni bir veri raporu açıklanacak. Rakamların biraz düşeceği tahmin ediliyor. Bu da emlak piyasalarının biraz daha zayıf olduğunu gösteriyor ancak bu durum kripto para piyasasını etkilemeyecek.

Salı günü, daha geniş ekonomiyi yansıtan aylık ABD tüketici güven endeksi rakamları da açıklanacak. Ekonominin durgun seyrettiğine işaret eden bu rakamların Ağustos seviyelerinde kalması bekleniyor. Yüksek riskli varlık yatırımları için daha az iştah olduğundan bu durum, kripto para piyasası için düşüş anlamına gelecek.

İkinci üç aylık GSYH (gayri safi yurt içi hasıla) rakamlarının 28 Eylül'de açıklanması bekleniyor. Medyan tahmin yüzde 2,1'den yüzde 2,3'e yükseleceği yönünde.

Perşembe günü FED Yönetim Kurulu Üyesi Lisa Cook ve FED Başkanı Jerome Powell olmak üzere iki FED konuşmacısı olacak. Fakat her ikisinin de dijital varlık piyasaları üzerinde çok fazla etkisi olması beklenmiyor. Powell, eğitimciler için bir genel katılımlı toplantı düzenleyecek. Geçtiğimiz hafta FED, piyasaların da beklediği gibi faiz oranlarını değiştirmeyerek yüzde 5,25 - yüzde 5,5 seviyesinde bırakma kararı aldı.

Cuma günü Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) endeksi için yeni rakamlar görülecek. Çekirdek PCE enflasyonu gayri resmi olarak Federal Rezerv'in tercih ettiği enflasyon göstergesi olarak da bilinmektedir. Çekirdek PCE'nin yıllık bazda yüzde 4,2'den yüzde 4,0'a düşmesi beklenmektedir.

Finansal piyasalar hakkında konuşan Kobeissi, şunları kaydetti:

Volatilitenin geri dönüşü yatırımcılar için harika bir haber. Daha fazla FED belirsizliği geri döndü ve biz buna hazırız.

Kripto Para Piyasası Görünümü

İşte Bu Hafta Beklenen Ekonomik Olaylar! Kripto Etkilenecek mi?

Kripto para piyasası, ayı bölgesinin derinliklerinde kalmaya devam ediyor. Bu nedenle bu haftaki ekonomik olayların boğaları canlandırması pek olası değil.

Toplam kapitalizasyon hafta sonu boyunca yaklaşık 10 milyar dolar düştü. Sonuç olarak, şu anda son iki haftadır bulunduğu 1,08 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin fiyatı, Pazartesi sabahı Asya ticaret seansında belirgin bir düşüş yaşayarak yüzde 2,4 değer kaybetti. Varlık, 26.000 dolara düştü. Bu seviye, 26.106 dolara hafif bir toparlanma için destek işlevini gördü. 

Fakat bu hafta duyarlılığın azalmasıyla BTC fiyatının, bu seviyenin altına düşmesi bekleniyor. Buna ek olarak Ekim ayı, genellikle hisse senedi ve kripto para piyasalarının düşüş yaşadığı bir aydır. 

Kaynak: BeInCrypto

İşte Bu Hafta Beklenen Ekonomik Olaylar! Kripto Etkilenecek mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar