Anasayfa Sektörel İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek 3 Önemli Olay!

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek 3 Önemli Olay!

Sektörel

Bu hafta kripto para birimlerinin fiyatını etkileme potansiyeline sahip birkaç makroekonomik olay var. İşte o olaylar...

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek 3 Önemli Olay!
Hızlı İçerik

Kripto para piyasası, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca dalgalanmadan yoksun kaldı. Bu sepetteki varlıklarda önemli bir yükseliş ya da düşüş kaydedilmedi. Sonuç olarak kripto volatilite endeksinin değeri, Eylül ayından bu yana sabit kaldı.

Topluluk üyeleri, "Uptober"ın piyasaların kaderini değiştireceğine ve tarihteki herhangi bir yılda olduğu gibi Bitcoin'in bu ay da başarılı olacağına inanıyordu. Ayın ilk gününde kaydedilen pump dışında Ekim ayı, şu ana kadar hayal kırıklığı yarattı.

Bununla birlikte önümüzdeki birkaç gün içerisinde kripto varlıklarının fiyatını etkileme potansiyeline sahip birkaç makroekonomik olay ve veri duyurusu var. Bu makalede söz konusu faktörlerden birkaçını inceleyeceğiz.

Bu Hafta Neler Bekleniyor?

FED'in Eylül ayı toplantı tutanakları, 11 Ekim 2023 Çarşamba günü açıklanacak. Tutanakların açıklanması, merkez bankacılarının faiz oranını ne ölçüde yükseltmek istediklerini ortaya koyacak.

İstihdam raporunun yakın zamanda açıklanması, FED'in faiz artırma çılgınlığını sona erdirip erdirmediği konusundaki tartışmayı çözmedi. Bir sonraki politika kararının, 1 Kasım 2023'te alınması planlanıyor. Şu anda FED'in duruşu hakkında belirsizlik var. Fakat The Kobeissi Letter, faiz artırımı ihtimalinin yüzde 33'ten yüzde 44'e yükseldiğine dikkat çekti.

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek 3 Önemli Olay!

Çalışma İstatistikleri Bürosu, Eylül ayı enflasyon rakamlarını 12 Ekim 2023 Perşembe günü saat 8:30'da açıklayacak. Beklentiler, şu anda olumlu bir tablo çizmiyor. Bloomberg analistleri Anna Wong, Stuart Paul ve Eliza Winge, şunları söyledi:

Eylül ayı çekirdek TÜFE enflasyonunun, FED'in yüzde 2'lik hedefiyle tutarlı olandan biraz daha yüksek gerçekleşmesini bekliyoruz.

Ayrıca, önümüzdeki birkaç gün içerisinde çok sayıda ABD merkez bankacısı konuşma yapacak. Konuşmacılar arasında Başkan Yardımcısı Philip Jefferson, Başkan Christopher Waller ve Bölgesel FED Başkanları Lorie Logan, Raphael Bostic, Neel Kashkari ve Susan Collins yer alıyor.

Buna paralel olarak IMF'nin yeni tahminler içeren Dünya Ekonomik Görünüm Raporu da bu hafta açıklanacak. Yetkililerin makroekonomiye ilişkin görüşleri, borsada bir miktar hareketi tetikleyebilir. Sonuç olarak kripto para piyasası katılımcılarının, dalgalanma etkilerine karşı hazırlıklı olmaları tavsiye edilmektedir.

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek 3 Önemli Olay! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar