Anasayfa Sektörel İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Olaylar!

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Olaylar!

Sektörel

Bu hafta kripto para piyasasını etkilemesi beklenen hangi önemli olaylar var? Ayrıntılar burada...

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Olaylar!

Olumlu hava ve FOMO, Bitcoin ve altcoin fiyatlarını yılın en yüksek seviyesine taşırken, kripto yatırımcıları yeni bir ralli için bu haftaki önemli olaylara odaklanıyor. TÜFE ve PCE verilerinin enflasyonun soğuduğunu göstermesinin ardından ABD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), daha fazla faiz artırımının gerekli olup olmadığına veya yeni bir "duraklama"ya gidilip gidilmeyeceğine karar verecek.

Kripto Yatırımcılarının Gözü FED'in Faiz Kararında

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Olaylar!

Tüm gözler, ABD Merkez Bankası'nın 31 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği ve komitenin güvercin ya da şahin bir yaklaşım arasında karar vereceği FOMC Toplantısı'nda.

CME FedWatch Tool, FED'in enflasyonu ölçmek için tercih ettiği gösterge olan yıllık Çekirdek PCE yüzde 3,7'ye yavaşlarken FED'in faiz oranlarını sabit tutma olasılığının yüzde 96,2 olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar yaklaşan FOMC toplantısında faiz artırımına ara verileceğinden emin olsa da Federal Rezerv yetkililerinin son konuşmalarının ardından 13 Aralık toplantısında faiz artırımı olasılığı oldukça yüksek. FED Başkanı Jerome Powell da yıl sonunda faiz artırımına gidilebileceğini ima etti. İş gücü piyasasının sıkılığını koruması nedeniyle gelecek veriler FED için önemini koruyor.

İş gücü piyasası raporunun ardından ISM İmalat Dışı Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI), İş İmkanları ve Personel Değişim Oranı (JOLTS) ve fabrika siparişleri bu hafta izlenecek diğer önemli olaylar.

Kazanç sezonu, traderların ve yatırımcıların piyasaya para eklemek istedikleri bir dönemde piyasalar üzerinde baskı oluşturmaya devam ederek yukarı yönlü bir hareketi geciktiriyor. S&P listesindeki şirketlerin yüzde 20'si, bu hafta kazanç raporlarını açıklayacak.

Bitcoin Rallisi Büyük Olayların Ortasında Durdu

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Olaylar!

Son Bitcoin fiyat rallisinin ardından iki önemli zincir üstü gelişmeye işaret eden CryptoQuant Araştırma Başkanı Julio Monero, geçtiğimiz günlerde rallinin duraklayabileceğini söyledi. Ay sonu duyarlılığı ve FED'in faiz kararı, traderları piyasadan uzaklaştırıyor.

BTC fiyatı, ralliden sonra menzile bağlı hareket etmeye devam ediyor ve fiyat şu anda 34.200 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 34.098 dolar ve 34.743 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte işlem hacminin, son 24 saatte yüzde 35 arttığı görülüyor.

Kaynak: CoinGape

İşte Bu Hafta Kripto Piyasasını Etkileyebilecek Önemli Olaylar! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar