Anasayfa Sektörel İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör!

İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör!

Sektörel

Bitcoin ve kripto para fiyatlarını üçüncü çeyrekte büyük bir boğa koşusuna itmesi beklenen faktörler nelerdir? İşte ayrıntılar...

İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör!

Nasdaq.com'un yakın tarihli raporuna göre; Bitcoin ETF'lerinin ve aşağıdaki 5 faktörün, Bitcoin ve kripto para fiyatlarını üçüncü çeyrekte büyük bir boğa koşusuna itmesi bekleniyor.

2023'ün ilk yarısında, Bitcoin fiyatında önemli bir ikiye katlanma görüldü ve bu da üçüncü çeyrekte potansiyel bir boğa koşusuna işaret ediyor. Bu yukarı yönlü ivme, daha fazla fiyat artışı için zemin hazırlayan çeşitli faktörler tarafından yönlendirilmiştir. 

Önümüzdeki aylarda büyük bir boğa koşusuna katkıda bulunabilecek 5 temel faktörü keşfedelim.

Wall Street'te Bitcoin ETF Tutkusu

Kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin ETF'lerine yönelik beklenti ve talep, Bitcoin'in fiyatını artırmada çok önemli bir rol oynadı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birkaç Bitcoin ETF'sini onaylamış olsa da bir spot Bitcoin ETF'sinin potansiyel onayı, Bitcoin fiyatının önemli ölçüde yeniden değerlendirilmesine yol açabilir.

BlackRock, Ark Invest Management, Invesco, Fidelity Digital Assets, WisdomTree ve Valkyrie gibi şirketler, SEC'e şimdiden spot Bitcoin ETF başvuruları yaptı. Bu da geleneksel finans aktörlerinin yoğun ilgisini göstermektedir.

İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör!

Bitcoin DeFi, NFT'ler ve Rekor İşlem Hacmi

Bitcoin; takas edilemeyen token (NFT) ve merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına katılarak kullanım alanlarını genişletti ve rekor işlem hacimlerini artırdı.

Bitcoin blockchain'inde NFT basımı için BRC-20 standardının getirilmesi, günlük işlem hacminde benzeri görülmemiş bir artışa neden oldu.

Bitcoin NFT satışlarının artan popülaritesi ile birleşen bu artan aktivite, canlı ve genişleyen bir ekosisteme işaret ediyor. Bu gelişmeler, Bitcoin'i çevreleyen genel yükseliş hissiyatına katkıda bulunuyor.

Kurumsal İlgide Ani Artış

Kripto para birimlerine, özellikle Bitcoin'e ve Ethereum'a yönelik kurumsal ilgi artmaya devam ediyor. Kaldıraçlı Bitcoin Futures ETF'lerinin piyasaya sürülmesi, kurumsal fonlar tarafından önemli zincir üstü satın alımları tetikledi.

Chicago Mercantile Exchange'deki Bitcoin vadeli işlem hacimleri de önemli bir büyüme yaşadı. Bu artan kurumsal katılım, uzun vadeli bir yatırım olarak Bitcoin'e artan güveni yansıtıyor ve gelecekte daha fazla fiyat artışının yolda olduğunu gösteriyor.

İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör!

Güçlü Bitcoin Temelleri

Bitcoin'in günlük işlem hacmi, ağ hash oranı ve stok-akış oranı; yükseliş seviyelerini gösteriyor. Bu temel göstergeler; üçüncü çeyreğe doğru gerçek ivme ile birleştiğinde, devam eden bir ralli için sağlam bir temel oluşturuyor. 

Ayrıca, bir yıl boyunca dokunulmadan kalan BTC arzının önemli bir yüzdesi, birçok sahibin Bitcoin'in uzun vadeli değerine güvendiğini gösteriyor. Bu, fiyatlar için olumlu görünümü daha da destekliyor.

Küresel Düzenleyici Şahinlik

Düzenleyici belirsizlik, kripto para endüstrisi için zorluklar yaratırken, Bitcoin ise rakiplerine kıyasla nispeten daha az incelemeyle karşı karşıya kaldı.

SEC'in menkul kıymetler olarak diğer blockchain tokenlerini düzenlemeye odaklanması, Bitcoin ve Ethereum'u nispeten daha güvenli yatırımlar olarak konumlandırarak korudu. 

Bitcoin'e yönelik dengeli düzenleyici yaklaşım, diğer kripto para birimlerine yönelik potansiyel tehditlerle birleştiğinde, Bitcoin'in piyasadaki fiyatını olumlu yönde etkileyebilir.

İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör!

Yukarıdaki faktörler göz önüne alındığında, üçüncü çeyrekte büyük bir boğa koşusu için sahne hazır. Bitcoin ETF'leri, Bitcoin'in DeFi ve NFT'lere doğru genişlemesi, artan kurumsal ilgi, güçlü piyasa temelleri ve olumlu düzenleyici dinamiklerin tümü olumlu görünüme katkıda bulunuyor.

Bununla birlikte, boğa koşusunun gidişatını etkileyebilecekleri için piyasadaki gelişmeleri ve düzenleyici değişiklikleri yakından takip etmek önemlidir. Hem yatırımcılar hem de meraklılar, Bitcoin'in ve kripto para fiyatlarının yükseliş eğilimini sürdürüp sürdürmeyeceğini görmek için önümüzdeki ayları sabırsızlıkla bekleyecekler.

İşte Büyük Bir Boğa Koşusu Başlatabilecek 5 Temel Faktör! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar