Anasayfa Bitcoin İşte En Fazla Bitcoin'e Sahip Olan 3 Kurumsal Cüzdan!

İşte En Fazla Bitcoin'e Sahip Olan 3 Kurumsal Cüzdan!

Bitcoin

Bitcoin'in en büyük kurumsal sahipleri hangileridir? İşte listenin ilk 3 sırasında yer alan kurumlar...

İşte En Fazla Bitcoin'e Sahip Olan 3 Kurumsal Cüzdan!

Hangi şirketlerin ve hükûmetlerin, Bitcoin'in en büyük kurumsal sahipleri olduğunu bulmak için Bitcoin cüzdanları inceleme altına alındı. 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Michael Saylor'ın MicroStrategy'si, 152.800 BTC ile halka açık bir şirket için en fazla Bitcoin'i elinde tutuyor. Bu da toplam arzın yaklaşık yüzde 0,7'sine eşit.

Madenci Marathon Digital Holdings, 13.000 BTC'nin biraz altında ikinci en büyük kurumsal varlığı kontrol ediyor. Şirket, varlığın yüzde 0,062'sini kontrol ederken, otomobil üreticisi Tesla ise 10.725 BTC'ye sahip görünüyor.

Şirketler ve Hükûmetler, İhraç Edilen Bitcoin'in Yüzde 4'üne Sahip

BuyBitcoinWorldWide'a göre; halka açık şirketler, ihraç edilen tüm Bitcoin'in yaklaşık yüzde 1'ini kontrol ediyor.

Özel şirketlerin elindeki Bitcoin'lerin çoğu, iflas eden Mt. Gox borsasında sıkışmış durumda. Dondurulmuş varlıklar 200.000 BTC ya da Bitcoin'in ihraç edilen arzının yüzde 0,95'i kadardır.

Diğer sekiz özel kuruluş BTC arzının yaklaşık yüzde 1,1'inden sorumluyken, ABD ve Çinli yetkililer ise hükûmetler tarafından tutulan yüzde 2'lik arzın çoğunu kontrol ediyor.

İşte En Fazla Bitcoin'e Sahip Olan 3 Kurumsal Cüzdan!

En Büyük Borsa Cüzdanları 1,2 Milyon BTC Tutuyor

Bitinfocharts'tan alınan verilere göre; en büyük beş BTC cüzdanından ikisi, 363.774 Bitcoin tutuyor. Bu cüzdanların, Binance'e ait olduğu görülüyor. Borsa, ayrıca ilk 100 adresin yedisini daha kontrol ediyor. Binance, yaklaşık 609.248 Bitcoin'e ya da BTC'nin toplam arzının yüzde 3'üne sahiptir. 

İkinci sırada, yüzde 0,9 ile Hong Kong merkezli borsa Bitfinex'e ait 178.010 BTC'lik bir cüzdan yer alıyor. Bu arada, New York merkezli Gemini Exchange, 118.300 Bitcoin ile borsalar arasında üçüncü en büyük cüzdana sahip.

Borsa cüzdanlarındaki kriptoya, işletmelerden ziyade müşterilerin sahip olduğunu belirtmek gerekir. Müşteriler; kripto şirketlerinin, yatırdıkları kriptoların emanetçisi olarak hareket etmelerine izin veriyor.

İlk 100 Cüzdan, İhraç Edilen BTC'nin Yüzde 15'ini Kontrol Ediyor

Mevcut tüm verileri analiz ettikten sonra Binance cüzdanlarının, Bitcoin arzının çoğunu elinde tuttuğu görülüyor. İkinci sırada ABD hükûmeti ve üçüncü sırada ise Mt. Gox karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 100 cüzdan, toplam Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 15'ini kontrol ediyor.

Kaynak: BeInCrypto

İşte En Fazla Bitcoin'e Sahip Olan 3 Kurumsal Cüzdan! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar