Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

İsviçre kripto para birimlerini en son düzenleyecek ülke olabilir

Dünyanın kara para aklama ve diğer birçok ekonomik konuda bir numarası olan İsviçre yatırımcıların, devlet başkanlarının paralarını sakladıkları ülke olarak tanınıyor. İsviçre dünyada kara para aklamak için en fazla kullanılan ülke olsa da ABD yönetiminin son dönemde tepkisini çekiyor ve tarafsız olan bu ülke ile ilgili ABD yönetimi tepkili. ABD’nin kripto para birimleri konusunda Facebook’un Libra için İsviçre’yi düşünmesi sebebi ile bu konuda yaptığı açıklamalarda bu ülkeden söz ediliyor olması çok doğal. Eğer İsviçre bugün dünyada bankaların gizliliğini kaldırsaydı devlet başkanları, siyasiler, sanatçılar ve suçluların milyarlarca dolarlık parası ortaya çıkardı ve bunları bilen ülke vatandaşları ayaklanır ve suçlulardan hesap sorardı.

Bir devlet başkanı nasıl ki görev süresi içerisinde milyar dolarlarca para kazanamayacak ise normal bir vatandaşın milyar dolar değerinde para kazanması yine pek mümkün değil.

İsviçre’nin bu ve diğer nedenler dolayısı ile kripto paraların doğasına uygun olarak en son kripto paraları düzenleyecek ülke olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin ve kripto para düzenlemeleri hakkında İsviçre tarafından henüz konu hakkında pek bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen ülkenin kripto paraları bankalar gibi düzenlemek istemediği ve bu düzenlemelerden uzak durmasının nedeninin yine ülkenin daha fazla kripto para yatırımcısı tarafından tercih edilmesi için olduğu çok net. İsviçre ve ABD arasında bu konuda bazı tartışmalar olabilir ancak bunlarda bir zaman sonra bitecektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı 3.500 dolara mı geriliyor?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu