Anasayfa Bitcoin İtiraf Geldi: Tek Bir Bitcoin İşlemi için 500 Bin Dolar Ödedik!

İtiraf Geldi: Tek Bir Bitcoin İşlemi için 500 Bin Dolar Ödedik!

Bitcoin

Paxos, tek bir Bitcoin işlemi için yanlışlıkla 500.000 dolarlık ücret ödediğini itiraf etti.

İtiraf Geldi: Tek Bir Bitcoin İşlemi için 500 Bin Dolar Ödedik!

Kripto şirketi Paxos, bu hafta başında yaklaşık 500.000 dolar gibi alışılmadık derecede yüksek bir ücrete tabi olan bir Bitcoin işleminden kendisinin sorumlu olduğunu kabul etti.

Şirket; aşırı ücretin, 10 Eylül'de Bitcoin ağına ödendiğini ve hatayı yalnızca bir aktarımı etkileyen bir bug'a bağladığını söyledi. Sorun o zamandan beri çözüldü.

Paxos sözcüsü, ayrıca olayın müşterileri veya son kullanıcıları üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını vurguladı. Sözcü, hatanın şirketin iç operasyonlarıyla sınırlı olduğunu belirterek, "Tüm müşteri fonları güvende." dedi.

Söz konusu işlem, bu hafta başında blockchain analistlerinin dikkatini çekti ve hatadan sorumlu olan tarafın kimliği hakkında yaygın spekülasyonlara yol açtı. Hatta bazıları; bu fahiş ücreti, ağın güvenliğini korumadaki rolleri nedeniyle bu tür ücretlerle telafi edilen Bitcoin madencilerine bir "hediye" veya "teklif" olarak nitelendirdi.

İtiraf Geldi: Tek Bir Bitcoin İşlemi için 500 Bin Dolar Ödedik!

Tek Bir BTC İşlemi için USD Cinsinden Ödenen En Yüksek Ücret Oldu

Genellikle daha yüksek ücretlere sahip işlemler madenciler tarafından daha hızlı işlenir. Fakat Bitcoin ağındaki ortalama işlem ücreti genellikle 1 ile 3 dolar arasında değişmektedir. Paxos, fazla ödenen tutarı geri almak için şişirilmiş ücreti alan madenciyle şu anda pazarlık yaptığını açıkladı. İşlemin ücreti 19,89 BTC idi; bu, gerçek transferin 0,074 BTC değerinden tam bir tezat oluşturuyor.

The Block tarafından 11 Eylül'de yayınlanan bir rapora göre; bu hata, "tek bir Bitcoin işlemi için ABD doları cinsinden ödenen en yüksek işlem ücreti rekorunu" kırdı.

Casa CTO'su Jameson Lopp, şunları söyledi:

Birkaç saat önce yaklaşık 20 BTC (500.000 dolar) ücret ödeyen işlem, hatalı yazılıma sahip bir borsa veya ödeme işlemcisine benziyor.

Aynı adresten 60.000'den fazla txn aldılar ve 60.000'den fazla txn gönderdiler (kötü uygulama) ve muhtemelen değişiklik çıktılarını yanlış hesapladılar.

Block'un raporu şunları ekledi:

İşlem ücreti, işlemi içeren bloğun madenciliğini yapan Bitcoin madencilik havuzu F2Pool'a gitti. F2Pool'un kurucu ortağı ve yöneticisi Chun Wang, yaratıcının talep etmesi durumunda 20 Bitcoin'in üç gün süreyle beklemeye alınacağını söyledi. Bu süre içerisinde talepte bulunulmazsa Bitcoin madencilerinden oluşan havuza ödenecektir.

İtiraf Geldi: Tek Bir Bitcoin İşlemi için 500 Bin Dolar Ödedik! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar