Kripto Para Haberleri

İzmir’de 900.000 dolarlık Kripto Para Vurgunu

Geçtiğimiz yıl Ekim Ayı’nda polise başvuran ve ülkemizde faaliyetlerine devam eden bir çeteyi ihbar eden İ.K isimli vatandaş, 900.000 dolarlık vurgunu da ortaya çıkarmış oldu. Oltalama dediğimiz yöntem ile birçok farklı insanı dolandıran çete tutuklandı. Birçok borsayı taklit eden ve sahte url yerleştirerek yatırımcıları dolandıran çete, bugüne kadar 900.000 Dolarlık vurgun yapmış ve bu gerçekten çok büyük bir para.

Ülke kripto tarihine bakıldığında bu rakamın düşük olduğunu düşünebilirsiniz ancak 3 kişilik bir ekipten söz ediyoruz ve hal böyle olunca rakamlar da göz ardı edilmiyor. Oltalama yöntemi an itibarıyla çetelerin en çok kullandığı yöntemlerden biri. Burada ne yazık ki yatırımcıların dikkatsizliği de büyük önem arz ediyor.

Uzmanlar özellikle bu konudaki uyarılarına devam ediyorlar ancak kullanıcıların dikkatsizliği devam ediyor. Oltalama yöntemi ile birlikte gerçekleştirilen çok sayıda dolandırıcılık olayı var ve ne yazık ki uyarılar da fayda etmiyor.

Thodex Olayı Sonrası Dolandırıcılar Harekete Geçti

Thodex

Büyük paraların var olduğu her yerde dolandırıcılar da vardır. Kripto para piyasası bunun en net örneklerinden biri diyebiliriz. dolandırıcılar yeni dönemde yatırımcıları ve borsaları hedef almış durumda. Güvenlik önlemleri her ne kadar üst düzey seviyede olsa da bireysel hatalar nedeniyle insanlar parasını kaptırabiliyor. Az önce de dile getirdiğimiz gibi oltalama yöntemi bunun en net örneklerinden bir tanesidir. Bu yöntem ile dolandırılan çok fazla yatırımcı var ve hali hazırda en popüler yöntem olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Arcane Research: Bitcoin’in hakimiyeti %50’nin altında, altsezonu devam ediyor

Thodex olayı sonrası dolandırıcılar büyük bir özgüven kazandı diyebiliriz. Hali hazırda kolay lokma olarak nitelendirdikleri yatırımcıların peşinden koşmaya devam ediyorlar. Yeni dönemde bu tür olayların önüne geçmek adına bir düzenleme yapılacak mı bilinmez ancak dolandırıcılar yüzünden insanlar kripto para piyasasına büyük bir ön yargı ile yaklaşıyorlar. Bu ön yargıların yıkılması için de büyük bir düzenlemeye ihtiyaç var. Aksi takdirde piyasalar yatırımcı kaybetmeye devam edecektir ve bu da negatif bir gelişme olacaktır.

İlgili İçerik: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu