Anasayfa Kimdir J. Christopher Giancarlo Kimdir?

J. Christopher Giancarlo Kimdir?

Politikacılar

J. Christopher Giancarlo Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri, Serveti ve ABD CFTC hakkında bilinmesi gerekenler...

J. Christopher Giancarlo Kimdir?

J. Christopher Giancarlo, eski CFTC Başkanıdır.

Hayatı

1959 yılında ABD’de dünyaya gelen J. Christopher Giancarlo,  teknoloji ve finans piyasalarını ilgilendiren kamu politikası, yasal ve diğer konularda kapsamlı yazılar yazmış ve konuşmalar yapmıştır. Ek olarak Giancarlo, eSecurities, Trading and Regulation on the Internet (Leader Publications) adlı kitabın kurucu Baş Editörüdür.

Christopher Giancarlo, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin bir savunucusu olduğu için kripto para birimi topluluğu tarafından sevgiyle "Kripto Baba" olarak bilinir. Giancarlo 1985 yılından bu yana New York Eyaleti Barosu üyesidir.

Eğitimi

J. Christopher Giancarlo, 1977 yılında başladığı Skidmore Kolejinden, Hükümet alanında eğitim alarak lisans derecesi ile mezun oldu. Ardından, 1981 ve 1984 yılları arasında Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Okulunda Hukuk alanında JD (Juris Doctor) derecesi ile mezun oldu.

Kariyeri

J. Christopher Giancarlo, 1984 yılından 1992 yılına kadar Mudge Rose Guthrie Alexander & Ferdon ve Curtis, Mallet-Prevost, Colt & Mosle LLP’de Danışmanlık yaptı. Ardından 1992 yılından 1997 yılına kadar Giancarlo & Gleiberman’ın Ortağıydı. 1997 yılından 2000 yılına kadar ise Thelen Reid Brown Raysman & Steiner LLP Ortağıydı.

2000 yılında, Fenics Software’da  Başkan Yardımcısı ve Hukuk Müşaviri olarak 1 yılı aşkın süre boyunca çalıştı. J. Christopher Giancarlo, 2001 yılından 2014 yılına kadar küresel finansal piyasalar için toptan aracılık hizmetleri, takas hizmetleri, elektronik icra ve ticaret destek ürünleri alanında lider bir sağlayıcı olan GFI Group’un Genel Müdür Yardımcısıydı.

Günümüzde J. Christopher Giancarlo, American Financial Exchange, LLC’nin Kurul Üyesi, The Digital Dollar Foundation’ın Kurucu Ortağı, Willkie Farr & Gallagher LLP’nin Kıdemli Avukatı, Nomura’nın Yönetim Kurulu Üyesi, Dijital Assets’in Bağımsız Yönetmeni, Chamber of Digital Commerce’ın Danışma Kurulu Üyesi ve Baton Systems’ın Kıdemli Politika Danışmanıdır.

Serveti

ABD’nin en zengin avukatlarından biri olan J. Christopher Giancarlo’nun, 2023 yılı itibarıyla bilinen net servet değeri 5 milyon dolardır.

ABD CFTC

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), 1974 yılında kurulan ve vadeli işlemler, takaslar ve belirli opsiyon türlerini içeren ABD türev piyasalarını düzenleyen ABD hükümetinin bağımsız bir kurumudur. J. Christopher Giancarlo ise 3 Ağustos 2017 tarihinde ABD Senatosu tarafından oybirliğiyle ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu Başkanı olarak onaylandı. Ek olarak Giancarlo, Başkan olmadan önce 20 Ocak 2017 tarihinde Başkan Vekili olarak atanmış ve 14 Mart 2017 tarihinde Başkan Trump tarafından Nisan 2019'da sona erecek bir dönem için Başkanlığa aday gösterilmişti. Giancarlo, 3 Haziran 2014 tarihinde ABD Senatosu tarafından oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından 16 Haziran 2014 tarihinde yemin edene dek CFTC’nin Komiseriydi.

J. Christopher Giancarlo Kimdir?
J. Christopher Giancarlo Kimdir? J. Christopher Giancarlo Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri, Serveti ve ABD CFTC hakkında bilinmesi gerekenler...

J. Christopher Giancarlo Kimdir? ile ilgili Haberler