Kripto Para Haberleri

Japon FSA: Fisco sistemlerini iyileştirmeli!

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Zaif isimli kripto para borsasının yatırım payını elinde tutan Fisco’nun bazı güvenlik önlemleri alması gerektiğini açıkladı. Nisan ayında siber saldırıya uğramasının ardından bazı tepkilerin oluştuğu ve hemen Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) güvenlik birimince incelemeye alınan Fisco hakkında bugün son karar verildi.

Kararda, özellikle güvenlik ile ilgili alınması gereken bazı iyileştirmelerin olması gerektiği ancak bunların yapılmadığı açıklandı. Zaif kripto para borsasının saldırıya uğramasında büyük paya sahip olan yatırımcı şirket olarak Fisco’nun önlemleri almaması sebep olarak gösterilirken, en kısa süre içerisinde sistemlerin güvenlik anlamında iyileştirilmesi ve tüm raporların Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) güvenlik yetkililerine sunulması istendi.

Japonya, tüm dünyada ABD’den sonra kripto para borsaları ve kripto para birimleri konusunda en iyi çalışan ülkeler arasında ilk sırada. Ülke sürekli olarak gelişiyor ve kendisini kripto para birimlerinin geleceği olduğuna inansın veya inanmasın, her zaman için bu önlemleri almak zorunda hissediyor. Çok iyi çalışma sistemine sahip olması ise Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ve diğer Japonya merkezli devlet ajanslarının bu konuda dünyaya örnek olmasında pay sahibi. Zaif kripto para borsasının nasıl önlemler alması gerektiği konusunda henüz basına bir açıklama yapılmadı ancak en kısa süre içerisinde bazı önlemler alınması gerektiği konusunda Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) raporu açıklandı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Japonya'da kritik karar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu