Kripto Para Haberleri

Japon Polisi 55 Milyon Dolarlık Kripto Yatırım Dolandırıcılığının Arkasındaki 4 Adamı Tutukladı

Oz Projesi'nin beyni olduğu iddia edilen dört kişi, Japonya'daki yatırımcıları en az dört yıl boyunca kandırdıktan sonra tutuklandı. Müfettişlere göre, program yaklaşık 20.000 yatırımcıdan 55 milyon dolar topladı ve dört ayda 2,5 kat getiri vaat etti.

  • Japonya’nın Aichi Eyaletindeki polis Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Oz Projesi” adlı bir kripto para yatırım programında yatırımcıları dolandırmaktan dört kişinin tutuklandığını söyledi.
  • Polis, grubun en az 6 milyar yen (yaklaşık 55 milyon dolar) biriktirdiğini söyledi. Yerel basına göre, kurbanların sayısı 10.000 ile 20.000 arasında.
  • Müfettişlere göre tutuklanan dört kişi Shoji Ishida (59), Yukihiro Yamashita (61), Takuya Hashiyada (46) ve Masamichi Toshima (52) idi. Ishida’nın Oz Projesi’nin işletmecisi olduğu iddia ediliyor.
  • İddiaya göre, kripto yatırımlarının dört ayda 2,5 kat artacağını vaat ederek yatırımcıları cezbettiler.
  • Müfettişler, grubun dört yıl önce Japonya’da seminerler düzenleyerek insanları kandırmaya başladığından şüpheleniyorlardı. Grubun, yatırımcılara fonlarının aslında var olmayan otomatik bir AI ticaret sistemi kullanılarak kripto para birimine yatırılacağını söylediği iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

Japonya’daki bu kripto yatırım planı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu