Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Japon şirket İngiliz şirketi Blockchain ile koruyacak

ABONE OL:

Japonya merkezli yüzlerce şirket ile ortak olarak çalışan bir veri şirketinin dünyanın en büyük gazete platformları arasında olan İngiltere merkezli Nikkei Asian Review’ı Blockchain teknolojisi ile koruyacak olduğu açıklandı. Blockchain teknolojisi ile verileri güvenlikli tutmanın daha ucuz maliyetinin olacağını düşünen Nikkei Asian Review, bu konuda Japonya merkezli veri şirketi ile anlaşma yoluna gitti.

Blockchain teknolojisini kullanan şirket ve dükkan sayısı giderek daha fazla artış eğilimi göstermekte iken, bazı kimseler Blockchain hakkında henüz yeni teknoloji olmasından dolayı bu ve buna benzer dev gazete ve şirketlerin bu teknolojiden yararlanmasının bazı sonuçları olup olmayacak olduğu konusunu merak ediyor.

Nikkei Asian Review tüm verilerini Blockchain teknolojisi ile depolamak istediğini ve bu konuda yapılabilecek olan en iyi çalışmaların yapılması için Japonya merkezli dev veri şirketi ile ortak olarak çalışacak olduklarını açıkladı. Japonya merkezli şirket tarafından yapılacak olan Blockchain çalışması karşılığında İngiliz gazete tarafından ne kadar para ödenecek olduğu hakkında ise basına açıklanmadı.

Blockchain’in bu kadar fazla ilgi görmeye başlaması artık bu sektörün daha fazla gelişmeye başladığının bir göstergesi ve yakın zamanda Blockchain teknolojisi Türkiye’de olmasa da bazı diğer ülkelerde de medya şirketleri tarafından veri saklamak için kullanılabilir. Özellikle dev gazeteler verilerin güvenliği konusunda yapacak oldukları harcamaları yakın zamanda Blockchain teknolojisi ile birlikte düşürme eğilimine girebilirler.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Max Keiser: “Şirket hissedarları Bitcoin isteyecek”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu