Kripto Para Haberleri

Japonya Kripto Para Margin Ticaretinde Kaldıraç Oranını Sınırlayacak

ABONE OL:

Japonya’da şu anda, kripto para margin kaldıraçlarına 4 katlık bir sınır JVCEA tarafından uygulanmıştır.

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), kaldıracın tüccarların mevduatını en fazla iki katına getirerek Japonya’daki kripto para margin ticaretini sıkılaştırmayı planlıyor.

Düzenleyici kurum, tüccarların dijital varlıkların değişken fiyatından kaynaklanan artan zararlar karşısında bu tür kısıtlamaları uygulamak istiyor.

Şu anda FSA kaldıraç konusundan kripto paralara özel kısıtlamalar getirmemekle birlikte, yerel borsaların ülkedeki denetleyici kurumu borsalara kripto para margin kaldıraçlarında sadece 4 kata kadar izin veriyor.

Yeni yasaları düzenleyici kurum ilkbaharda Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu ile bağlantılı bir Bakanlar Kurulu emrine dahil etmeyi planlıyor.

Japon düzenleyicisi, kripto para fiyatlarındaki değişkenlik ve büyük kaldıraç oranları ile artan tüccar risklerini inceledikten sonra bu kararı aldı. Kurum ayrıca, Avrupalı ​​ve Amerika Birleşik Devletlerinin kripto para endüstrisi düzenlemelerini takip ediyor.

Japonya Yenilikçi Ama Dikkatli

Japonya, kripto para endüstrisinde yenilikçi ülkelerden biridir. Ayrıca kripto paraları yasal bir ödeme şekli olarak kabul etmiştir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  COVID-19 Paniği Bitcoinin Korelasyonsuz Olmasını Test Ediyor

Bununla birlikte ülke ,2018’in başında Coincheck’e yapılan siber saldırı ile bir darbe aldı. Bu hackde 500 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Bu ayrıca FSA’yı sektördeki düzenlemelerini sıkılaştırmaya zorladı ve kripto para borsalarının lisanslanmasını zorunlu kıldı.

Piyasa düzenleyicisi ayrıca, Japonya’nın kripto para borsalarının kendi kendini düzenleyen kuruluşu Japonya Sanal Para Borsası Birliği ile kripto para margin kaldıraçları hakkındaki endişelerini de tartıştı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu