Japonya kripto paraları düzenliyor

3 Dakikada Okunabilir


31 Mayıs’ta yayınlanan raporlara göre, Japon Temsilciler Meclisi, kripto düzenlemesini düzenleyen ulusal yasaları değiştirmek için resmen yeni bir tasarıyı onayladı. Açıklama, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından hazırlanmış ve bu yılın Mart ayı ortasında Meclis tarafından kabul edilmişti. ÖSO web sitesinde yapılan bir güncelleme, artık Millet Meclisi genel kurul toplantısında oy çokluğuyla kabul edildiğini ortaya koydu ve yeni bir takım düzenlemeler yapılacak olduğunun kanıtı oldu.

Tasarıda temel olarak kripto varlıkları için geçerli olan iki ulusal yasada değişiklik yapılması öngörülmekte. Fonların Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu güncellemesi yapılacak ve düzenlemeler Japonya’nın ulusal kripto para yasaları olarak kayıtlara geçecektir.

Faturaların kabul edilmesinden bu yana, gözden geçirilmiş yasaların 2020 Nisan’ında yürürlüğe girmesi bekleniyor ve düzenlemelerin uzaması öngörülmüyor.

Japonya’da kripto paralar yasal desteği bulmaya hazır

Uygulanacak değişiklikler, kripto türevlerinin ticaretini daha sağlam bir şekilde düzenleyen bir kullanıcı koruması sağlamak amacıyla kripto para birimi düzenlemelerini belirgin şekilde düzenleyerek kripto para ve Bitcoin gibi tamamı kripto para birimlerini içeren düzenlemeler olacaktır.

Kripto para saldırılarından korunmak ve kripto para saldırılarını engellemek için yapılacak düzenlemeler binlerce Japon vatandaşının beklediği yasalar olacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, tasarıda, daha önce “ülkede kripto varlıkları” ile ilgili dijital para birimleri olarak bilinen kripto para birimleri için yasal bir ad değişikliği de yapılacak ve kripto paralar için kalıcı ve sabit bir ad uygulanacak.

Tasarıda, kripto marjı ticareti için daha güçlü bir mevzuat öngörülmekte ve bu da kaldıraç oranını başlangıçtaki yatırımı iki ila dört katı olarak sınırlamaya yönelik bir karar olacak.

Yeni düzenlemeler 2020’de

Raporlara göre, sektörde düzenlemelerin bu nedenle sıkılaştırıldığına dair bir görüş bildirildiği açıklandı ve düzenlemelerin ülkenin kripto para pazarında daha güçlü olması için yapıldığı açıklandı. Bazıları Japonya’nın sanal para birimi düzenlemesinin sektörde düzenleme için küresel bir ölçüt oluşturacağını ve yasaların küresel olarak kabul edilecek olduğu, ABD tarafından kripto para düzenlemeleri yapılana kadar Japonya’nın düzenlemelerinin referans olarak kabul edilecek olduğunu düşünüyor.

Nisan ayında, Japonya’nın maliye bakanı ve başbakan yardımcısı olan Taro Aso, gazetecilere “sanal para birimleri” terimini kullanmayı bırakmak ve yeni tanıtılan yasal isme geçmek için ısrarlı davrandı ve bu ismin kullanılmak yerine kendi belirledikleri ismin kullanılması uyarısında bulundu. Bu yeni tanım görünüşte yatırımcıların kripto para birimlerini yasal ihale ile karıştırmasını önlemeyi amaçlıyor ve kripto para birimlerinin gerçek para birimleri ile karıştırılmasının önüne geçen bir ad olarak koruma önlemi alıyor.

Japonya, kripto para düzenlemeleri konusunda ne kadar hızlı adımlar atarsa, ülke o kadar daha çabuk bu ve buna benzer pazarlardaki sorunları çözecek. Japonya yönetiminin kripto para birimleri konusunda atacak olduğu her bir yeni adım ülkenin gelecekte dünya çapında uluslarası ortamda yasalarının diğer ülkeler tarafından da referans alınmasında büyük bir rol alabilir. Japonya bu konuda kripto para borsalarına ve dijital varlık satıcılarına en zor lisans veren ülkeler arasında ilk sırada.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!