Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Japonya’da Bitcoin Cash kabul eden mağaza sayısında artış

Roger Ver, BTC’ye karşı BCH tartışmalarını yeniden ateşledi ve Japonya’da artık daha fazla fiziksel mağazanın Bitcoin Cash’i kabul ettiğini iddia etti. Bitcoin Cash’in üstünlüğünün bir başka kanıtı olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, bu tür bir dayanışma örnekleri yalnızca daha geniş kripto topluluğu arasındaki bölünmeyi beslemeye hizmet ediyor, siyasilerin halkı bölmesi ne kadar kötü ise Ver’in bu bölücü açıklamaları da tepki çekiyor. Bu, özellikle birliğin ileri gitmesini isteyen uzun yılları devam eden bir sorunudur.

Ver’in unutmaması gereken Bitcoin Cash 20 milyar doların altında piyasa hacmine sahip iken, Bitcoin 73 milyar dolar piyasa hacmine sahiptir diyor kripto para yatırımcıları.

Bitcoin Cash Japonya’da Büyük Talep Görüyor, Bu Yeterli Değil

Japonya’nın gelişen kripto endüstrisi kısmen kripto para birimini kabul ediyor ve mağazalarda Bitcoin Cash dahil birçok kripto para birimi yasal olarak bir problem olmadığı için kabul edilebiliyor. Hem teknolojik yeniliği klişeleşmiş bir şekilde benimseyen genel halktan hem de dijital paraya karşı açık fikirli bir tutum geliştiren milletvekilleri sayesinde kripto paralar bu ülkede diğer gelişmemiş, sabit fikirli ülkelere göre daha fazla ilgi çekiyor ve kullanılıyor.

İslam ülkelerinde ”Bitcoin helal mi, haram mı?” tartışmaları nedeniyle kripto para birimi neredeyse 1 tane mağaza bile kabul etmezken, gelişen ülkelerde kripto paraların kabül oranlarında artış var.

Türkiye’de gelişen ülkeler arasında kripto para birimlerini ”helal mi, haram mı?” diye ayırmayan toplumsal olarak kripto paraları kullanmayı seven gelişen bir halka sahip ülkelerden.

Bu, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin, Ödeme Servisleri Yasası uyarınca yasal mülkiyet olarak tanınması ile bazı endişeler yaratırken, Japonya ekonomisine olumlu olarak yansıyabilir . Japonya’da kripto paraların yasal olduğu bilinmekte.

Bu nedenlerden ötürü, Japonya’da gerçekleşen olaylar tüm endüstri için önemlidir ve dünyanın geri kalanındaki eğilimleri değiştirme potansiyeline sahip. Ne yazık ki, Bitcoin Cash’in Japonya’da daha popüler bir işlem para birimi olduğunu kanıtladığı haberi bazıları için hayal kırıklığı yaratacaktır. 

Bununla birlikte, söylenmesi gerekir ki, bu iki tarafın da istediği şeydi. Bu nedenle, kripto endüstrisi, gelecekteki yönünü şekillendirecek düzenleyici haberleri tanımlamayı beklerken, kripto topluluğu içindeki toksisitenin, özellikle hem BTC hem de BCH gelişmeleriyle hiçbir şey elde edemeyeceği, kavga sonucunun her iki tarafa da zarar vereceği bilinmeli.

Bitcoin vs Bitcoin Cash

Kripto para pazarında başka hiçbir rekabet BTC’ye karşı BCH kadar yoğun değildir. Roger Ver liderliğindeki BCC topluluğunun üyeleri BTC’yi işlem para birimi olarak görmeleri nedeniyle başladı ve BTC’ye karşı BCH’nin gerçek Bitcoin olduğunu iddia eden Roger Ver, kripto para sektöründe büyük bir tepki çekerken, sektörde birçok insan kripto para birimlerinin Bitcoin ile başladığını ve devam edeceğini düşündüklerini belirtmişlerdi.

Bitcoin Cash’in felsefesinin bütününü dikkate alan birçok geliştirici, BCH’yi Satoshi Nakamoto’nun beyaz kitabına daha yakın olarak görüyor. Ancak bu inanç, birinin diğerinden daha gerçek bir Bitcoin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bunun yerine, ASIC madenciliğindeki artış ve (şimdiye kadar) Bitcoin için katman 2 ölçekleme çözümlerinin sınırlı başarısı gibi tahmin edilemeyen değişkenleri dikkate alan bir yerden geliyor.

Çok mu önemli?

Genellikle insan psikolojisinde, bir numara olma ihtiyacı her şeyden önce gelir. Sağduyu ve akıllı insanlar bile birinci olanın daha başarılı olduğunu, daha güvenilir olduğunu ve diğerlerinden daha üstün olduğunu düşünürler. PUBG’de 1. olan kişi her zaman kendisini kazanmış olarak sayar ancak 2. olan kişi kendisinin başarısız olduğunu düşünür çünkü bu geçmişten beri insan psikolojisinde yer edinmiş ve çıkarılamayacak kadar büyük ve gerekli bir düşüncedir.

Ancak ileriye doğru harekete geçmek için farklılıklarımızı bir kenara bırakmamız gereken bir zaman artık bugünün kripto para dünyasında gelmişe benziyor. Sonuçta, hızlı ve ucuz bir küresel para birimine ve aynı zamanda bir değer deposu sunan bir imkan veren kripto paralar birbirinden daha üstün değildir diye düşünmek gerekiyor. Civic CEO’su Vinny Lingham, farklı projelerin farklı kriterleri yerine getirme kapsamı olduğuna inandığını söyledi.

Bitcoin bir yatırım aracı ise, farklı kripto para birimi ödeme aracı olarak çok kullanılabilir. Kripto paraların her birinin kendisine göre alıcısı vardır.

Bu düşüncede olan Roger Ver ve ekibinin Bitcoin Cash ve Bitcoin yatırımcılarını ayırmayı başardıkları için bazı kimseler ekibini tebrik ediyor ve bu hareketlerden uzak durmasını istiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Alman Polisi 29 Milyon Dolarlık Bitcoine El Koydu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu