Japonya’daki alımlar Bitcoin fiyatını artırdı

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin dün Asya piyasalarının alım talebi sonrasında 8.000 dolar seviyesini zorladı.

Son 24 saatteki %2’lik kazanç beraberinde 7.973 dolara yükseldi. Bitcoin fiyatındaki bu fiyat artışının arkasında yatan yine Asya piyasalarında olan talepler vardı.

Bu gelişmeler kripto para piyasalarında büyük bir oynaklık yaratırken, yatırımcılar kripto para birimlerinin değerinin 8.000 doları zorlaması beklenen Bitcoin’in fiyat artışı ve piyasadaki hacmine bakarak piyasada hareket edecek olduklarını açıkladı.

Kripto para birimlerinin değerinde beklenen artışlar için Bitcoin’in en zor ve en fazla riskli olan seviyesi olarak 8.000 dolar direnci noktası görülüyor.

Kripto para yatırımcılarının son dönemde yatırımlarını bu seviyelerde riskler olduğu gerekçesi ile sürekli olarak ertelemesi kar satışlarına rağmen piyasada değer artışlarının olmasını asla engellemiyor. Kripto para yatırımcılarının bu dönemde yatırım yapıp yapmayacak olduğu hakkında en fazla merak edilen ise kripto para yatırımlarının devam edip etmeyecek olduğu. Eğer yatırımcılar kripto paralara yatırım yapmaya devam ederler ise bunun sonucunda kazançları artabilir.

Piyasa hacminin artacak olduğu beklentileri yine 8.000 dolara göre değişiyor. Bitcoin fiyatının yükselebileceği bu dönemde düşüşler yaşanmasının da mümkün olduğu, kripto para yatırımcılarının Bitcoin fiyatında 8.000 doları beklemesinin piyasada alımları engellememesi durumunda beklentileri engelleyebilecek bazı gelişmelerin yaşanması mümkün. Bitcoin yükselmeye başladığı zaman tekrar yatırımcılar piyasada yeni yatırımlar yapmak istiyor ve kripto para yatırımı konusunda ciddi endişeleri bulunanlar bile bu dönemde 7.700 dolarlı Bitcoin fiyatından yatırım yapabiliyorlar.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
122
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!