Bitcoin Haberleri

Japonya’dan bir ilk! Borç Bitcoin vermeye başladılar

Japonya’lı finansal şirket SBI Group kripto para odaklı şirketi SBI VC Trade ile kripto para borç verme sektörüne girdi. Bugün yapılan resmi bir duyuruya göre SBI’nin yeni kripto para borçları odaklı şirketi müşterilerinin kripto paralarını SBI’ye borç vermesine ve bu işlemden vergiler dahil %1 oranında kâr elde etmesine yarayacak.

SBI Group
http://www.sbigroup.co.jp/english/

Japonya’da Bitcoin borç dönemi başladı

SBI VC Trade Lending adlı yeni SBI Group şirketi ilk olarak Bitcoin’de (BTC) borçları kabul edecek. Şirket daha sonra Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) için destek ekleyeceğini söyledi. Şu anda en düşük borç vermek miktarı 0,1 BTC ya da 1,894 dolardır. En fazla borç miktarı ise 5 BTC ya da 94,700 dolar ile sınırlıdır.

SBI Group, SBI VC Trade Lending hizmetinin herhangi bir hesap yönetim ücreti ya da yıllık üyelik ücreti olmayacağını söyledi. Buna ek olarak finansal devin kripto para borç vermez hizmeti Japon Yeni ya da kripto para depozitolarından herhangi bir işlem ücreti almayacak. Şirket yine de Japon Yeni para çekimlerinde işlem ücreti alacak.

Ünlü analist açıkladı! Hisseler artıyor, Bitcoin artmıyor…

SBI Group hakkında

SBI Japonya’nın en büyük kripto para odaklı finansal kurumlarından biridir. Ekim 2020’de SBI’nin yurt dışı kripto para borsası ve türev şirketi SBI Liquidity Market Tahoo Japonya’nın %40 hissesinin olduğu TaoTao kripto para borsasını satın aldı. Ayrıca SBI, SBI VC Trade adlı yan şirketi ile kripto para işlemlerini yönetiyor.

SBI Group kripto para ödemeleri şirketi Ripple’ın en büyük ortaklarındna biridir. XRP şu anda piyasa değeri olarak en büyük 3. kripto paradır. Ekim 2020’de SBI CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın ABD yaşadığı düzenleyici sorunlarından dolayı büyük ihtimalle Japonya’ya geçeceğini söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu