Kripto Para Haberleri

Jon Ovadia: ”0 Risk ile Kripto Para Yatırımı Mümkün”

Jon Ovadia, 0 risk ile kripto para yatırımının nasıl yapılacağını açıkladı. Ovadia, 0 risk ile kripto para yatırımının arbitraj ile yapıldığı ve bir kişinin yabancı borsalardan (örneğin Kraken) kripto para alarak başka bir yabancı borsada (örneğin Güney Afrika borsaları) bu kripto paraları satmasının 0 risk içerdiğini söyledi.

Arbitraj kısaca bir varlığın işlem gördüğü farklı borsalarda ki fiyat farklarından yararlanmaktır. Arbitraj aralığı genelde %2 ve %5 olur.

2017 kripto para rallisinde arbitraj aralığı %24 ve %30 arasında değişmiştir. O zamanlarda bu aralığı yakalayan kişiler zengin olmuştur. Jon Ovadia;

“Arbitraj yapan kişiler yerel piyasa ve yabancı piyasa arasındaki fiyat farklarından yararlanmak için alımlarını ve satımlarını çok hızlı bir şekilde yapmak istediğinden dolayı neredeyse 0 risk vardır. Bu durum birkaç yıl önce teknoloji yatırımcıları arasında küçük işletme mantığı arasına girdi. Bu fırsatlar herkes tarafından bilinmemesi için bir sır olarak saklandı.”

Fiyat farklarını ticarileştirme

Bir kişinin fiyat farklarının ticarileştirmesinin zamanı geldi de geçiyordu. Arbitraj farkları ile bir varlık hakkında bir şey bilmeyen bir kişi çok kolay bir şekilde kâr elde edebilir. Fiyat farklarını ticaretleştiren kişi kripto para şirketi Ovex kurucusu Jon Ovadia’dır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hakim Tekrardan Telegram’ın Aleyhine Karar Verdi

Son 2 yıldı arbitraj fiyat farkları daralmıştır ama Jon Ovadia bu fırsatların tamamen ortadan kalmayacağını düşünüyor. Güney Afrika gibi hükumet tarafından kontrolün yüksek olduğu yerlerde Bitcoin gibi uluslararası olarak tanınan lider varlıkların alınması için bu ülkelerin vatandaşları her zaman fazladan para ödeyecektir.

cryptocurrency

Ovex, Güney Afrika’da herkesin görmezden geldiği kripto para yönlerine odaklandığından dolayı çok fazla gelişim yaşamıştır. Arbitraj’da bu alanlardan biridir. Bitcoin yerine Ovex, ABD doları tarafından desteklenen TrustToken arbitrajına odaklanır. Yurt dışından alınan bir TrustToken hızlı bir şekilde Güney Afrika’da satılır %5 kâr getirir. Ovex ise tüm alım ve satım lojistiğini yönetiyor.

TrustToken, ABD San Francico temelli bir stablecoin platformudur ve TrustToken’in piyasa değeri neredeyse yarım milyar dolardır. TrustToken kullanıcıları Ovex platformundan ayrılmadan yurtdışından uluslararası olarak belirlenen fiyatlardan kripto para alabilir.

Kripto para arbitrajı yasal mı?

Jon Ovadia müşterilerinin sıklıkla Güney Afrika’da arbitraj yapımının yasal olup olmadığını sorduğu söyledi. Bu soruya cevaben Ovadia, Güney Afrika’da arbitraj yapımının %100 olarak yasal olduğunu söyledi. Güney Afrika Rezerv bankasına göre, Güney Afrikalılar yurt dışından kripto para almak için yıllık olarak 10 milyon Güney Afrika Randı sınırına sahip. Jon Ovadia’ya göre Ovex tüm bu kripto para alım satım işlemlerini kolaylaştırıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İran'da kripto para madencileri için yıllık lisans kararı

 

kripto para

0 Risk ile Kripto Para Yatırımı Mümkün Mü?

Jon Ovadia’nın kripto para arbitraj ve fiyat farklı ticarileştirme stratejisi ile neredeyse 0 risk ile kripto para alım satımı yapmak mümkündür. Bu yöntem ya Ovex kullanılarak ya da Jon Ovadia’nın stratejisine benzer bir strateji izleyerek yapılabilir. Güney Afrika’da arbitraj tamamen yasal olduğundan dolayı kripto para arbitrajını herkes yapabilir.

“Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak” adlı kripto para arbitraj rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-al-sat-yaparak-para-kazanmak/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu