Bitcoin Haberleri

JP Morgan: Bitcoin’in bu artışı sürdürülebilir değil

JP Morgan analistleri bugün Bitcoin hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu. JP Morgan uzmanları, Bitcoin’in yükselişini Fintech’in yükselişine kıyasla bir “ekonomik yan gösteri” ve hisse senedi fiyatlarındaki düşüşe karşı zayıf bir koruma olarak adlandırıldı.

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin şu anda dolardan işlem görüyor. Bu seviyeler JP Morgan’ın Bitcoin’e biçtiği gerçek fiyatın oldukça üzerindedir.

JP Morgan ayrıca Bitcoin’in ana akım olarak benimsenmesinin döngüsel varlıklarla olan ilişkilerini artırdığını ve bu da Bitcoin’de çeşitlenmenin faydalarını azalttığını söyledi.

JP Morgan analistleri:

Kripto paralar, hisse senetlerindeki büyük düşüşler için en zayıf koruma olarak görülmeye devam ediyor, üretim maliyetlerinin çok üzerinde fiyatlarda çeşitli şüpheli faydaları var ve kripto para sahipliği yaygınlaştıkça döngüsel varlıklarla olan korelasyonları artıyor.

Bitcoin sadece bu ay içinde %45’ten fazla yükseldi. Tesla ve Mastercard dahil olmak üzere bir dizi büyük şirket Bitcoin’i benimsemeye başladı. Bu ayın başlarında Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin yatırım yaptı ve ürünleri için ödeme olarak Bitcoin kabul etmeye bile başlayabileceğini söyledi.

Tesla ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonuna; “Bitcoin’e toplamda 1.5 milyar dolar yatırım yaptığını zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıklardan alabileceğini ve tutabileceğini” söyledi.

Buna ek olarak Tesla: “Yakın gelecekte, yürürlükteki yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir olarak Bitcoin aldıktan sonra bu yatırımını tasfiye edebileceği veya bir şekilde Bitcoin’i ürünleri için bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayabileceğini” belirtti.

Bitcoin’in geçen yılki yükselişine rağmen lider kripto para birimi son günler çok yüksek derecede oynak olmaya devam ediyor. Uzmanlar ise bu yüzden Bitcoin’i bir yatırım olarak kullanma konusunda şüpheci olmaya devam ediyor.

JP Morgan:

Bitcoin’in ‘alternatif’ bir para birimi olarak altınla rekabeti, Y kuşağı yatırımcıların günlerinin daha önemli bir bileşeni haline geldikçe ve geleneksel altın yerine dijital altını tercih etmeleri ​​göz önüne alındığında muhtemelen devam edecektir.

Yine de Bitcoin’in, borsa yatırım fonları, külçe altın ya da itibari paralar yoluyla yapılan toplam özel sektör altın yatırımına ulaşması için uzun vadede Bitcoin 146.000 dolara yükselmesi gerekecektir.

Elon Musk Bitcoin’e destek çıktı!

Elon Musk Perşembe günü, “Bitcoin sahibi olmanın nakit tutmaktan biraz daha iyi olduğunu” söyledi.

Elon Musk:

Açıkçası, ben bir yatırımcı değilim, ben bir mühendisim. Tesla dışında halka açık bir hissem bile yok. Ancak, itibari para birimleri negatif faiz içerdiğinde, sadece bir aptal başka yerlere bakmaz. Bitcoin neredeyse itibari paralar kadar saçmadır. Yine de buradaki anahtar kelime “neredeysedir.”

Elon Musk ayrıca Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapma hamlesini “bir S&P 500 şirketi için yeterince maceracı” olduğunu söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu