Bitcoin Haberleri

JP Morgan’ın Bitcoin Tahmini Neden 145.000 Dolar? Düşüşler Devam Edebilir…

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin için orta vadeli adil değerin şu anda 24.000 ila 36.000 dolar arasında olduğunu söyledi. JPMorgan analistlerine göre, Bitcoin’in (BTC) son 10 yıldaki en kötü düşüşünden (Mayıs 2021) sonra Bitcoin’in kısa vadede düşmeye devam etmesi muhtemeldir.

JPMorgan stratejisti ve Bitcoin uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou, müşterilerine verdiği son araştırma raporunda, zayıf kurumsal talebin Bitcoin fiyatını 30.000 doların altına çekmesinin muhtemel olduğunu yazdı.

Bitcoin’in volatilite oranlarına dayanarak, JPMorgan analisti Bitcoin’in orta vadede 24.000 ila 36.000 dolar arasında işlem yapmaya devam edeceğini tahmin etti. Nikolaos Panigirtzoglou; “Bitcoin’in altına yaklaşık 4 kat daha fazla olan volatilite oranına dayanan gerçeğe uygun değer, 145 bin doların 1/4’ü veya 36 bin dolar olacaktır. Bitcoin’in altının mevcut volatilite oranına göre yaklaşık 6 kat daha fazla olan volatilite oranına dayanan gerçeğe uygun değer, 145 bin doların 1/6’sı veya 24 bin dolar olacaktır. Bu nedenle, orta vadede 24.000 ila 36.000 ABD doları arasında bir gerçeğe uygun değer aralığı olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar?

JP Morgan Analisti Bitcoin Tahmininin Neden 145.000 Dolar Olduğunu Açıkladı

jpmorgan-btc

Nikolaos Panigirtzoglou, JPMorgan’ın BTC fiyatı için uzun vadeli bir “teorik hedef” olarak hala 145.000 dolarlık bir fiyat işareti olduğunu söyledi. Daha sonra analist JPMorgan’ın 146 bin dolarlık bu tahmini Bitcoin oynaklığının değerli metal altına benzediği ve yatırımcı portföylerinde Bitcoin tahsislerinin altınla eşitlendiğini varsayarak yaptıklarını söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou:

145 bin dolar, şu anda Bitcoin’i yaklaşık 2,7 trilyon dolarlık yatırım amaçlı özel sektör altın varlıklarıyla eşitleyecek Bitcoin fiyatıdır. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok, oynaklıkların veya tahsislerin tam yakınsaması veya eşitlenmesi, öngörülebilir gelecekte olası değildir.

Uzun vadeli sinyal, henüz aşağı dönmediği için sorunlu olmaya devam ediyor. Uzun vadeli hareketin teslimiyete işaret etmesinden önce fiyatın 26 bin dolar seviyesine düşmesi gerekecek.

Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal yatırımcıların 19 Mayıs’taki büyük bir kripto para çöküşünün ardından düşüşü satın almak konusunda isteksiz göründüklerini de belirtti. Panigirtzoglou; Özellikle altına göre sadece oynaklığın artmasının, kurumsal portföylerde dijital altının geleneksel altına karşı çekiciliğini azalttığı için daha fazla kurumsal benimsemeye engel olduğunu düşünüyoruz.” dedi. JP Morgan daha önce, Bitcoin 30.000 dolara yakın beş ayın en düşük seviyelerine geldiği için büyük kurumsal yatırımcıların BTC’yi satarak altın aldıklarını öne sürmüştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  MicroStrategy 10 milyon dolarlık Bitcoin aldı! Fiyat artacak mı?

Pazartesi günü, kıdemli bir finansal analist ve tüccar olan Peter Brandt, Bitcoin’in fiyatının yakın gelecekte sıçrama olasılığının olup olmadığını sorguladı. CoinGecko verilerine göre şu anda Bitcoin, son 24 saat içinde yaklaşık %2’lik bir düşüşle 36.238 dolardan işlem görüyor. Lider ripto para birimi son 30 gün içinde yaklaşık %37 değer kaybetti, ancak geçen yıla göre hala %286 önde.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu