JPM Coin yeniden geliyor!

1 Dakikada Okunabilir


Bugün yayınlanan bir raporda, JPMorgan Chase’in Londra, Singapur ve ABD’deki teknoloji uzmanlarının altı ay süren çabalarını takiben prototip kripto para birimi JPM Coin’nin üretim aşamasına geçmeye hazırlıklarının tamamlandığı iddia ediliyor.

JP Morgan’ın Ethereum Blockchain’in özel versiyonu Quorum, teknolojiyi daha geniş bir kullanım ve teknik özellikler bakımından geliştirdi ve kullanılmaya uygun hale getirmek amacıyla gizlilik özelliklerini ekledi. Bir süredir beklenen haber olmasına rağmen JP Morgan Chase konu hakkında pek fazla bilgi vermemiş ve basınla bilgi paylaşmadığı için binlerce kripto para yatırımcısının haber beklediği bir şirket haline gelmişti. Bitcoin kadar olmasa bile şirket içerisinde kullanıma uygun olacak kripto para sayesinde birçok insanın bu kripto para birimine sahip olmasının mümkün ancak kısa vadede mümkün olmayabileceği görüşülüyor.

Perdenin arkasındaki Quorom güncellemeleri, gizlilik katmanı Constellation’ı yeniden yazmaya ve şu anki dil Haskell’i Tessera ile değiştirmeye odaklanmış bir ortak konudur. Tessera benzer bir tasarımla çalışır ancak Java’da yerleşik olarak içerisinde bulunmaktadır, bu da işletmelerin kullanımı için daha erişilebilir olmasını ve daha fazla şirket tarafından kullanılabilecek olduğu anlamına gelir.

Harris, CoinDesk’e JPMorgan ve Microsoft arasındaki mühendislik işbirliğinin, bankanın teknolojik adımının potansiyel iş uygulamalarına odaklanmasını sağlaması gerektiğini söyledi.

JPM kripto parası, bu yıl şubat ayında başlatıldı ve JPMorgan kendi dijital para birimini kuran ilk büyük ABD bankası oldu.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!