Bitcoin Haberleri

JPMorgan destek çıktı! MassMutual’ın Bitcoin yatırımı ne anlama geliyor?

1851 yılında kurulmuş sigorta şirketi MassMutual genel yatırım hesabı için 11 Aralık 2020’de 100 milyon dolar değerinde Bitcoin aldı. Şirket bu yatırım hakkında “Dikkatli bir şekilde ölçülmüş dijital dünyada büyüyen bir ekonomik varlığa yatırım yaptığını” söyledi. MassMutual’dan daha önce MicroStrategy Ağustos 2020’de 425 milyon dolar değerinde BTC aldı ve kısa süre önce 400 milyon dolarlık bir satın alım daha gerçekleştireceğini açıkladı.

Bitcoin'de keskin düşüş devam ediyor! Analistler ne diyor?
JPMorgan destek çıktı! MassMutual'ın Bitcoin yatırımı ne anlama geliyor? - Koinbox.net

MassMutual’ın Bitcoin yatırımı ne anlama geliyor?

Şimdi MassMutual’ın Bitcoin satın alması ile ünlü banka JPMorgan’ın analistleri Bitcoin ve diğer kripto para benimsenmesinin çok daha fazla artacağını söyledi. 11 Aralık 2020’de gerçekleştirilen yatırımcı bilgilendirmesinde JPMorgan stratejistleri Bitcoin benimsenmesinin aile ofisleri ve zengin yatırımcılardan çıkarak sigorta şirketleri ve emeklilik fonların arasında popülerlik kazanmaya başladığını açıkladı.

JPMorgan analistleri daha önce sigorta şirketlerinin ve emeklilik fonlarının Bitcoin gibi kripto paralara asla yatırım yapmayacağını söylese de MassMutual’dan gelen son destek ile bu kurumlar arasında kripto paralar ilerleyen günlerde çok daha fazla odak noktası olacak gibi duruyor. ABD’li, Avrupa’lı ve Japonya’lı sigorta şirketleri ve emeklilik fonları varlıklarının %1’ini Bitcoin’e koyarsa Bitcoin’e duyulan talep 600 milyar dolar artacaktır. Bu şu anki 356 milyar dolarlık Bitcoin piyasa değerinin neredeyse 2 katıdır.

JP Morgan
JPMorgan destek çıktı! MassMutual'ın Bitcoin yatırımı ne anlama geliyor? - Koinbox.net

JPMorgan analistleri:

MassMutual’ın Bitcoin satın alımı kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin benimsenmesinin bir diğer adımını tamamlamış oluyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın bu yatırımını izlerse Bitcoin talebi keskin bir şekilde artacaktır. Yine de kripto paraların karşı karşıya kaldığı düzenleyici sorunlar bu şirketlerin Bitcoin piyasa katılımını sınırlayabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu