Anasayfa Altcoin JPMorgan, Kendi Coin'i için Hedefini Açıkladı: 10 Milyar Dolar...

JPMorgan, Kendi Coin'i için Hedefini Açıkladı: 10 Milyar Dolar...

Altcoin

JPMorgan, JPM Coin ile günlük işlemlerde 10 milyar doları hedefliyor.

JPMorgan, Kendi Coin'i için Hedefini Açıkladı: 10 Milyar Dolar...

JPMorgan Chase & Co.'nun dijital tokeni JPM Coin, bankanın Finansal Kurum Ödemeleri Küresel Başkanı Umar Farooq'un belirttiği gibi, önümüzdeki bir ila iki yıl içinde günlük işlemlerde 10 milyar doları yönetecek.

Büyüyen JPM Coin İşlemleri

Farooq, JPM Coin'in şu anda günde yaklaşık 1 milyar dolar işlediği göz önüne alındığında, bu zaman diliminde işlemlerde beş ila on kat arasında önemli bir büyüme umduğunu ifade ediyor.

Çarşamba günü Singapur FinTech Festivali'nde Bloomberg Television'dan Haslinda Amin ile yaptığı röportaj sırasında Farooq, "Bunun yükselişe geçeceğine inanıyoruz." dedi.

JPM Coin, özel bir blockchain ağı aracılığıyla toptan müşteriler için dolar ve euro cinsinden ödemeleri kolaylaştırıyor. Büyük bir bankanın birkaç operasyonel blockchain uygulamasından biri olsa da bu, JPMorgan tarafından işlenen günlük 10 trilyon ABD doları işlemine kıyasla hala küçük bir kısmı temsil ediyor.

Blockchain teknolojisinin savunucuları, bunun mevcut teknolojilere kıyasla daha düşük maliyetle anlık ödemeler sağlayabileceğini savunuyorlar. Fakat dijital defterlerin ölçeklenebilirliği henüz geleneksel ödeme ağlarıyla aynı ölçekte test edilmemiştir.

JPMorgan ve Programlanabilir Ödemeler

JPMorgan, Kendi Coin'i için Hedefini Açıkladı: 10 Milyar Dolar...

İlginç bir şekilde JPMorgan, JPM Coin'ini farklı uygulamalarda etkin bir şekilde kullanıyor. JPMorgan'ın blockchain destekli ödeme sistemi Onyx, JPM Coin için yeni bir programlanabilir ödeme özelliği sunarak daha fazla adım atıyor. Bu geliştirme, müşterilerin ödemeleri otomatikleştirmelerine ve vadesi geçmiş ödemeler ve marj çağrıları gibi finansal yükümlülükleri karşılayacak şekilde sistemi programlamalarına imkân tanıyor.

Onyx'in küresel madeni para sistemleri başkanı Naveen Mallela, Almanya merkezli Siemens'in bu hafta JPMorgan'ın JPM Coin sistemini kullanarak hesabını transferler için ayarladığını ve potansiyel fonlama boşluklarını ele aldığını açıkladı.

JPMorgan'ın JPM Coin sistemi artık müşterilerin gecikmiş ödemeleri ve marj çağrılarını karşılamak üzere fon hareketlerini kolaylaştırmak için bir dizi koşul ekleyerek hesaplarını programlamalarına olanak sağlıyor.

Programlanabilirliğin getirilmesi, dijital para birimleri ve tokenize para için önemli bir kilometre taşıdır ve sektörde dinamik ve olay odaklı altyapının önünü açmaktadır. Bu gelişme; gerçek zamanlı, otomatik ve programlanabilir hazine operasyonlarına ulaşmak için çok önemlidir.

Kaynak: CoinGape

JPMorgan, Kendi Coin'i için Hedefini Açıkladı: 10 Milyar Dolar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik