Bitcoin Haberleri

JPMorgan, Orta Vadede Bitcoin için Yükseliş Öngörmediğini Açıkladı

JPMorgan, BTC-altın oynaklık oranına dayalı olarak orta vadede Bitcoin için bir boğa koşusu beklemiyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatı Perşembe günü nefesini 35.000$’ın üzerinde tutamadığı için, JPMorgan BTC-altın oynaklık oranına dayalı olarak kritik fiyat seviyesinin altında genel bir düşüş hareketi bekliyor.

Çarşamba günü yatırımcılara gönderilen bir notta JPMorgan, orta vadede Bitcoin’in adil değerini 23.000 ila 35.000 dolar arasında görme gerekçesini detaylandırdı. Bankacılık devi, daha önce en büyük kripto para biriminin altının tahsisi ve oynaklık profiliyle eşleşmesi durumunda 140.000 dolarlık bir yol haritası çizmişti.

Ancak, JPMorgan’ın “[altın ile Bitcoin arasındaki] oynaklıkların veya tahsislerin tam yakınsamasının veya eşitlenmesinin öngörülebilir gelecekte olası olmadığını” öngören notuna göre, öngörülebilir gelecek için bu masanın dışında.

JPMorgan ayrıca Çin’in madencilik operasyonları üzerindeki baskısının orta vadede Bitcoin üzerinde olumlu bir etkisi olacağını söyledi, “Çin’in bitcoin hash oranındaki yüksek payından uzaklaşmayı hızlandırarak konsantrasyonu azaltıyor.”

btc

MicroStrategy’nin yatırımı satın alma arayışına pek fazla kurum katılmıyor. JPMorgan, “19 Mayıs kripto çöküşünden bir aydan fazla bir süre sonra, fiziksel altın ETF’lerine girişler dursa bile bitcoin fonları kanamaya devam ediyor” dedi ve ekledi:

“Bu, halka açık bitcoin fonları veya CME bitcoin vadeli işlemleri gibi düzenlenmiş araçlarla yatırım yapma eğiliminde olan kurumsal yatırımcıların, bitcoin düşüşünü satın almak için hala çok az iştah sergilediklerini gösteriyor.”

JPMorgan’a göre, olası bir boğa koşusunu engelleyen bir diğer önemli faktör, Aralık ve Ocak aylarında yaklaşık 4 milyar dolarlık bir giriş gören Grayscale Bitcoin Trust fonu için altı aylık bir kilitlenme süresinin sona ermesi. 19 Temmuz yayınlandı $ 627,000,000 yaklaşık 16.000 BTC değerinde ile, en önemli tek kilit açma günü göreceksiniz.

Nisan ayının tüm zamanların en yüksek seviyesini takiben, Bitcoin son birkaç haftadır 30.000 ila 40.000 dolar arasında seyrediyor. TradingView verilerine göre Salı günü 29.000 doların altına düştükten sonra BTC’nin  fiyatı 34.000 dolar civarında hareket ediyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu