Anasayfa Rehber Juventus Fan Token (JUV) Nedir?

Juventus Fan Token (JUV) Nedir?

Rehber

Juventus Fan Token (JUV) Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir? Juventus Fan Token (JUV) hakkında merak edilen herşey..

Juventus Fan Token (JUV) Nedir?

Juventus Taraftar Tokeni (JUV) Juventus Futbol Kulübü taraftarlarına Socios uygulamasını ve hizmetlerini kullanarak kulüp kararları üzerinde simleştirilmiş bir etki payı sunan bir yardımcı program tokenidir. Bu rehberimizde Juventus FAN Token (JUV) Nedir? konusuna, nasıl çalıştığına ve avantajlarına değineceğiz.

Juventus FAN Token (JUV) Nedir?

Juventus Fan Token, Juventus F.C. olarak bilinen futbol takımı kulübüne dayalı bir kripto para birimidir. Socios.com platformu, bu kripto para biriminin temelini oluşturur. Socios, dünya çapındaki Juventus taraftarlarına kulübü etkilemek ve kulüple bağlantı kurmak için aracı hizmet görevi gören bir platformdur. Socios, Chiliz tarafından desteklenen spor ve eğlence organizasyonları için blockchain tabanlı taraftar katılımı ve ödül platformudur.

JUV, Ethereum (ETH) blockchain ağı üzerine inşa edilmiş otorite kanıtı (proof of authority ya da PoA) konsensus mekanizması ile çalışan bir yan zinciri olan Chiliz Chain'deki bir yardımcı tokendir. JUV coin kullanıcıların özel ödüller, kulüp takdiri ve daha fazlası için rekabet etmesine olanak tanıyan bir üyelik anahtarı görevi görür.

Juventus Fan Token sahipleri, İtalya Seri A liginde bulunan Juventus futbol kulubü tarafından yayınlanan çeşitli "taraftar kararı" anketlerinde akıllı sözleşme yoluyla oy kullanabilir. Juventus, sözleşmeye bağlı olarak anket sonuçlarına göre hareket etmek zorundadır. JUV coin sahipleri, Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlerde oy kullanabilir, yarışmalara ve sınavlara katılabilir, benzer düşüncelere sahip kullanıcılarla bağlantı kurabilir ve sohbet edebilir) ve aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazanabilir:

  • Maç günü biletleri.
  • Özel deneyimler.
  • Resmi çevrimiçi mağazalardan geri ödeme teklifleri.
  • Uygulama içi CHZ bonusları.
  • Dijital rozetler.
  • Kulübe özel NFT'ler.

Şimdilik faydalarından dolayı bile JUV coin bir yatırım aracı olarak düşünülebilir. Gelecekte Juventus Fan Token yardımcı programına gelecek olan özellikler aşağıdaki gibidir:

  • VIP mal ve hizmetlerini kullanmak için JUV token harcamaları.
  • JUV erişimini ortak uygulamalara ve sitelere entegre etme.
  • NFT ödülleri için JUV staking yapabilme: Nadir estetik varlıklar, blockchain tabanlı oyunlar için NFT'ler ve gerçek dünya hizmet programına hak kazanma.

Juventus FAN Token (JUV) Nedir?

JUV tokenin toplam arzı 20.000.000 adettir ve bunun yaklaşık 1.315.907'si taraftar token arzı yoluyla kulüp taraftarlarına dağıtılmıştır. Kalan tokenler Juventus'a aittir ve topluluk etkinliklerine ve doğrudan borsa platformlarından satın alarak elde edilebilir. JUV coin yabancı kripto para birimi borsalarında Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD), Tether (USDT), CHZ ve Türk kripto para birimi borsa platformları Paribu ve Bitay'da Türk Lirası (TRY) karşısında işlem görmektedir.  

Juventus futbol kulubü tarafından tutulan tokenler, Nisan 2020'den başlayarak ve toplamda 8 yıl sürecek bir dönemde her yıl 2.500.000 adet JUV şeklinde piyasaya sürülecek. Mevcut piyasa verilerine göre dolaşımda sadece 3.410.978 adet JUV coin bulunmaktadır. JUV coin, Bitcoin (BTC) ve geri kalan kripto para piyasası son boğa rallisinde tepe yapmadan önce 38.11 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştır.

Juventus FAN Token (JUV) Nedir? Nasıl Çalışır?

JUV, fan tokene benzer şekilde çalışan bir yardımcı tokendir. JUV bir üyelik anahtarı işlevi görür, sahiplerine takımı etkileme ve takımla bağlantı kurma yeteneğinin yanı sıra futbol kulubünün genel merkezinde alınan kararları etkileme yeteneği verir. Juventus F.C. ile işbirliği içinde bu taraftar tokeninin yaratıcısı olan Socios, tokeni kendi uygulamasında barındırmaktadır. Bu blockchain tabanlı hayran etkileşimi platformu, kullanıcıların uygulama içi yerel kripto para olan CHZ karşılığında JUV coin satın almalarına olanak tanır.

JUV, Ethereum tabanlı PoA kullanan bir yan zinciri olan Chiliz zincirinde oluşturulmuştur ve birincil yönetişim tokeni olarak kullanılır. JUV coin sahipleri, Juventus tarafından yayınlanan çeşitli sözleşme bağlayıcı taraftar kararı anketlerine oy vermek için akıllı sözleşmeleri kullanabilir. JUV sahipleri, ayrıca aynı uygulamayı kullanarak etkileşimlerden ödüller alabilir ve gelecekte JUV, NFT’lerine katılabilecekler.

Juventus’dan Gelir Eş Başkanı, Küresel Ortaklıklar ve Kurumsal Gelirler Başkanı Giorgio Ricci:

“Juventus, Socios.com'u ortaklarımız arasında görmekten memnuniyet duyuyor. Kulüpte yeniliklere ve yeni teknolojilere karşı her zaman çok dikkatli ve proaktifiz. Socios ile birlikte, dünya çapındaki hayran kitlemize, favori kulüpleriyle son teknoloji ile ilişki kurmaları için yeni fırsatlar sunabileceğimize inanıyoruz.”

Juventus FAN Token (JUV) Nedir? Nasıl Çalışır?

Socios CEO'su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus bu ortaklık hakkında aşağıdaki açıklamayı yapmıştır: 

"Dünyanın en büyük ve en başarılı futbol kulüplerinden biri olarak Juventus'un Socios ile çalışmayı seçmesinden ve yenilikçi blockchain teknolojimizin sunduğu ödülleri seçmesinden çok memnunum.”,

Juventus FAN Token (JUV) Nedir ve Avantajları Nelerdir?

JUV coin sahiplerinin elde ettiği birkaç avantaj aşağıdaki gibidir:

Resmi kulüp kararlarına ilişkin taraftar görüşleri: JUV coin sahipleri Juventus tarafından akıllı sözleşmeler aracılığıyla yayınlanan çok sayıda taraftar kararı anketinde oy kullanabilir. Juventus, sözleşmeye bağlı olarak anket sonuçlarına göre hareket etmekle yükümlüdür ve anket düzenlemek kulübe bağlı olsa da, taraftarların verdiği kararlar kesindir.

Hayran Ödülleri: JUV coin sahipleri Socios uygulamasında sınavlara girerek, oyun oynayarak ve kulüp kararlarına oy vererek taraftar ödülleri kazanabilir. Bunların karşılığında elde edilebilecek ödüller tüm yerel lig, kupa veya Avrupa maçlarına VIP girişinden favori bir kulüp kahramanı ile bir maça katılmaya ve hatta takımla uzak bir maça uçmaya kadar değişebilir.

Küresel hayran kitlelerini bir araya getiriyor: Socios platformu, kullanıcıların yalnızca anketlerde oy kullanmasına, yarışmalara katılmasına ve kısa sınavlara girmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda benzer düşünen kişiler arasında bağlantı kurar. Juventus Fan Token, Juventus kulübü taraftarlarının bir araya gelmesine ve topluluğu bir sonraki seviyeye taşımasına olanak tanır.

Yalnızca 1 JUV token ile etki yaratma: Yalnızca bir adet JUV taraftar tokeni sahipliğiyle ekibi etkilemeye başlayabilir ve taraftar ödülleri kazanabilirsiniz. Ancak ek teşvikler için birden fazla Juventus Fan Tokenine ihtiyacınız olabilir.

Juventus Fan Token (JUV) Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)