Kripto Para Haberleri

Kadınların Kripto Paraya Olan İlgisi Günden Güne Artıyor

Geçmiş yıllarda yaptığımız bir haberde kripto paranın erkekler tarafından daha çok tercih edildiğini ve yine erkeklerin daha fazla risk alma konusunda cesur davrandıklarını dilde getirmiştik. Yakın geçmişte yapılan bir araştırma ise eskiye oranla kadınların kripto paralara daha fazla ilgi gösterdiğini gözler önüne seriyor. Hatta bu oranın ikiye katlandığını da söylemek mümkün.

Geçtiğimiz yıl her 10 kişiden 2’si kadınken, bu yıl bu oranın 4’e yükseldiğini söylemek mümkün. Bu tabii ki güzel bir gelişme ve yakın gelecekte bu oranın her geçen gün biraz daha artacağını tahmin ediyoruz.

Geleneksel para birimleri elbette daha ilgi çekici ve daha güvenilir ve kadınların kripto para yatırımlarına erkeklere kıyasla daha uzak ve mesafeli durmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur.

%64’lük Al Sat İşlemi

Türk kullanıcılar arasında yapılan araştırma sonucu ortaya ilginç bir gerçek çıktı. %64’lük dilimin al sat yapak para kazanmayı tercih ettiklerini görebiliyoruz. Kripto para piyasasında yatırıma bağlı olarak tercih edilebilecek çok sayıda alternatif çalışma ve kazanç kolu karşımıza çıkıyor. Türk kullanıcıların büyük bir kısmı ise al sat yapmayı tercih ediyor.

crypto

Erkekler Bu Konuda Daha Cesur

Az önce de ifade ettiğimiz gibi erkeklerin risk alma konusunda kadınlara nazaran daha cesur davrandıkları ortaya çıkıyor. Fakat son dönemde bir denge durumu söz konusu ve kadınlar da yavaş yavaş kendilerini bu piyasada bulmaya başladı. Peki ama kripto paralara mesafeli durmayı gerektiren nedenler nelerdir?

  • Bunlardan ilki, yasal zemin henüz mevcut olmaması durumudur. Yasal sorunlar devam ettiği sürece insanlar kripto paralardan uzak kalmayı tercih edecektir.
  • Bir diğer sorun ise kripto paraların dengesiz seyrediyor olmasıdır. Geleneksel piyasalarda bu tür bir sorun ile karşı karşıya gelmezsiniz. Düşüş ya da yükselişler daha belirgin ve daha zayıftır. Fakat kripto para piyasalarında büyük sürprizler sizleri bekliyor olacaktır ve bu da riski belli oranda arttırıyor.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu