Altcoin Haberleri

Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi?

Kripto para çılgınlığı, yakında herhangi bir yerleşme belirtisi olmadan topluluk üyelerini sert bir şekilde vurdu. Hem Bitcoin hem de altcoinler, son zamanlarda büyük düzeltmeler yaşadı.

Bitcoin hakkında konuşmak gerekirse, Nisan ayında BTC yeni bir tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdığından bu yana %40’tan fazla düştü. Ancak görünüşe göre, bu kara uğursuz bulutlar en azından şimdilik bitmiş olabilir. Aynı şey, zincir üstü analiz platformu Santiment tarafından da vurgulandı.

Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? –
Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? 5

Özetleyecek olursak: “Bitcoin balinaları BTC birikimlerini yavaşlatmıyor ve 1.000’den fazla BTC tutan bu adreslerin tuttuğu tokenlerin yükseliş trendi devam ediyor. Bu, boğalar için güçlü bir güven göstergesidir ve en önemli paydaşların birikimlerini artırdığını görüyoruz.

Ancak Bitcoin yükselirken, piyasanın altcoinleri biraz farklı bir tablo çizdi. Bunun nedenini Santiment açıkladı:

Bitcoin bugün 36.000 doların üzerine sıçradı, Ethereum ve altcoinler ise sabit kalıyor. Sonuç olarak, santimentfeed verilerine göre, BTC’ye yönelik kitle ilgisi 3 haftanın en yüksek seviyelerine yükseldi.

Peki, söz konusu gelişme göz önüne alındığında altcoinleri Bitcoin ile değiştirmenin zamanı geldi mi? Yakın tarihli bir YouTube videosunda, önde gelen kripto para analisti ve tüccar Michael van de Poppe bu tür spekülasyonlara açıklık getirdi. Hollandalı tüccar, bu soruyu cevaplamak için en iyi altcoinlerden örnek verdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Hakkında Merak Edilenler, Bitcoin Kazandırır mı?

ETH/BTC

Şu anda dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum 2.500 doların altında işlem görüyor. Yaklaşık %3,5’lik bir artış gördükten sonra bugün düzeltme yaptı. Buna rağmen ETH’de yükseliş duyguları devam ediyor. Bu düşüncenin bir benzerini Michael van de Poppe bir tweet işe şöyle vurguladı:

Şimdiye kadar Ethereum için çok iyi. Sadece BTC çiftinde konsolide oluyor. Bu altcoinlerin öldüğü anlamına gelmez. Bu aşamada altcoinleri Bitcoin ile değiştirmemelisiniz.

Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? –
Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? 6

Kâhin analist ayrıca; “Şu anda altcoinlerin etkisi, BTC’nin artan ivmesinden kaynaklanıyor. BTC yan yönde işlem gördüğünde veya bir süre boyunca konsolide olduğunda altcoinler yükselecektir. Genel olarak böyle bir harekete başlatabilmemiz için bir sıkıştırma periyodu elde etmek sadece bir zaman meselesidir.”

Konuyla ilgili grafiği göz önünde bulundurarak tercihen 0,65 ile 0,68 arasındaki alanın destek görevini yerine getirmesini beklemek gerekiyor. ETH/BTC bu seviyede tutunamazsa, aşağıdaki diğer destek alanları daha sonra belirlenebilir.

ADA/BTC

Beşinci en büyük kripto para birimi Cardano şüphesiz çeşitli analistler tarafından en çok tanınan ve sevilen kripto paralardan biridir. ADA son 24 saat içinde %4 civarında bir miktar gerilemiş olsa da Michael van de Poppe aşağıdaki grafiğe atıfta bulunarak şunları söyledi:

Sonunda girişin son noktasına geliyoruz. Bu, genel olarak neden her zaman FOMO’dan kaçınmanız gerektiğini gösteriyor.

Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? –
Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? 7

Analist bunu söyledikten sonra Cardano fiyat düştü. Peki ADA fiyatındaki bu düşüşe ne sebep oldu? FOMO muydu? Bitcoin’in yükselişi? Ya da her ikisi de? Michael van de Poppe daha sonra şöyle açıkladı; “Bitcoin’de harika bir sıçrama oldu, ancak şimdi kritik alanın üzerinde 35.200 dolar civarında bir kırılma arıyor. Bu arada, bir FOMO insanların ETH / ADA ile BTC arasında geçiş yapmasına neden olduğu için altcoin’ler biraz düştü. Özel bir şey yok.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 50.000 doları delip geçti: Yeni rekor seviye geldi!

LTC/BTC

Piyasanın 13. en büyük kripto parası, fiyat hareketinde önemli bir artış gördü. Litecoin son 24 saat içinde %10’luk bir düşüşle 165 dolar civarında işlem görüyor. Başarılı analist Michael van de Poppe’a göre:

Litecoin geri dönüyor olabilir, ancak dirençte reddediliyor. Bu yüzden grafikte 4300 sat civarında çok kritik bir seviyede kalmak istiyoruz. Piyasa biraz çılgın.”

Bununla birlikte, Litecoin’in buradaki 100 günlük MA’da iyi bir toparlanma kaydettiğinin altını çizmekte de fayda var.

Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? –
Kâhin Analist Açıkladı: Altcoinleri Bitcoin ile Değiştirmenin Zamanı Geldi mi? 8

Sonuç Olarak

Şu anda odak noktası Bitcoin. İşte Michael van de Poppe’a göre Bitcoin’de yaşanabilecek iki senaryo; “Bitcoin bir süre düz kalırsa, altcoinler tekrardan yükselecek. ANCAK, sonraki aşamada veya belki gelecek ay 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, altcoinleri hedeflememek gerekir çünkü muhtemelen BTC çiftlerine kıyasla çökeceklerdir.”

Peki, şimdi altcoinlerinizi BTC ile değiştirmeli misiniz? sorusuna Michael van de Poppe, “Sanmıyorum.” olarak cevap verdi.

İlgili İçerik: Ünlü Analistler Hangi Altcoinlere Yatırım Yapılacağını Açıkladı!

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu