Bitcoin Haberleri

Kâhin analist Bitcoin yorumunu açıkladı! Büyük dolar detayı var…

Tüccarlar daha güçlü bir ABD doları karşısında Bitcoin’de büyük bir düşüşün olasılığını değerlendirmelerine rağmen Pazartesi günü Avrupa ticaret saatleri sırasında Bitcoin fiyatları yükselmişti. Pazartesi günü lider kripto para Bitcoin, New York açılış çanından biraz önce %5 değer kazanarak 31.935 dolara yükseldi. Çarşamba günü ise yatırımcılar 30.000 dolar desteğin kırılmasından sonra BTC piyasasına geri döndüler. Söz konusu 30.000 dolarlık seviye son zamanlarda bir birikim seviyesi olarak hareket ediyor ve bu yüzden çoğu yatırımcı 30.000 dolar civarından Bitcoin’i satın almayı tercih ediyor.

Bitcoin bugün toparlanmasına rağmen yeni bir düşüş başlayabilir

Analistler, destek olarak 30.000 dolarlık seviyenin bir kez daha test edilmesinin ayıların piyasa yönünü belirlemedeki gücünü zayıflattığını belirtti. Yine de bazı kişiler şu anda yükseliş trendinin sonunun geldiğini işaret eden teknik bir kurulum olan azalan üçgen modeli olduğunu fark etti. Öte yandan, bu üçgen ilerleyen zamanlarda gelebilecek olası düşüşleri diplerden satın alma fırsatı da olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyat Analizi 13 Temmuz 2020

BlockRoots’un kurucusu kâhin analist Josh Rager:

Bitcoin’de birçok üçgen var, ancak asıl mesele trendde lower high olmasıdır. Belkide bir dahaki sefere fiyat 30.700 doların altına düştüğünde uzun vade için satın alıyor olmalıyız ve bunu her gün tekrarlamalıyız.

Kâhin analist Bitcoin yorumunu açıkladı! Büyük dolar detayı var… –
http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Josh Rager’ın olumlu görüşüne rağmen Bitcoin’in kısa vadeli temelleri şu anda ayıların yanında. Bitcoin’in 30.000 dolardan toparlanması, ABD borsası Ekim ayından bu yana en kötü bir günlük performansını kaydettiğinde geldi. S&P 500 ve Nasdaq Composite Salı günü %2,6 düştü. Bu arada, Çarşamba gününün vadeli işlemleri, New York günü açtığında ek düşüş olabileceğinin sinyallerini verdi.

Altın, ABD doları endeksindeki toparlanmaya bağlı olarak %0,13 düşerken, son 24 saatte de aynı şekilde düşüş yaşadı. Daha güçlü bir dolar, Bitcoin’in Perşembe günü ek kazanç kaydetme kabiliyetini biraz sınırlamış gibi duruyor.

Bitcoin’in boğa temelleri var mı?

Aegon Asset Management CEO’su Olaf van den Heuvel Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada; Yatırımcıların, COVID-19 aşılarının yavaş bir şekilde piyasaya sürülmesinden ve bazı gelişmiş ekonomilerdeki kilitlenmelerin şişirilmiş varlıklara zarar vereceğinden korkarak paralarını piyasadan çektiklerini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'de büyük düşüş! Kar satışları durdurulamıyor

Ayrıca Olaf van den Heuvel yaşanan son düşüşlerin yatırımcılara ilerleyen zamanlarda piyasalar durulduğunda riskli varlıkları satın alma fırsatı sunacağını belirtti. Ünlü analist Willy Woo ise bu haftanın başlarında kurumsal yatırımcıların Bitcoin varlıklarını 30.000 doların altına satmaları durumunda para kaybedeceklerini belirtti. Bu nedenle, kripto para söz konusu seviyenin üzerinde sabit tutmak kurumsal yatırımcıların çıkarına olacaktır.

Willy Woo:

Bu satış hacmi, yakın zamanda ralliye katılan yeni yatırımcılardan geliyor. Bu Bitcoin yeni bir boğa piyasasının başlangıcında olduğunu gösteriyor.

Kâhin analist Bitcoin yorumunu açıkladı! Büyük dolar detayı var… –
Kâhin analist Bitcoin yorumunu açıkladı! Büyük dolar detayı var… 2

Federal Rezerv’in parasal genişleme politikasını Bitcoin açısından vahşi bir boğa olarak gören tüccarlardan daha fazla boğa yanlısı tahminler gelmeye devam ediyor. ABD merkez bankası Çarşamba günü, her ay 120 milyar dolar değerinde tahvil almaya devam edeceğini ve borç verme oranlarını sıfıra yakın tutacağını açıkladı.

Ecoinometrics’in kurucusu bugün:

Borçtan para kazanma ABD doları için iyi değildir. Teknik olarak konuşursak bu paranın küçültülmesidir. Dolayısıyla, servetini korumaktan endişe duyan herkes nakit paralarını bir değer deposuna aktarmak isteyecektir.

Bitcoin boğaları hala lider kripto paranın 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğine inanmaya devam ediyor…

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu