Bitcoin Haberleri

Kâhin Tüccar: Bitcoin Ölüm Kesişime Doğru Gidiyor

Bitcoin, 30.000 doların üzerinde orta ve yüksek aralıkta hareket ediyor. Şu anda piyasa değerine göre lider kripto para birimi, günlük grafikte %2.8 kârla ve daha yüksek zaman dilimlerinde ise orta derecede kayıplarla 37.347 dolardan işlem görüyor.

BTC’nin fiyatı kısa süre önce 38.000 dolardan reddedildi. Bu seviye kilit bir direnç haline geldi ve iyileşmenin başarılı olması için aşılması gerekiyor. Anonim analist Rekt Capital, BTC’nin fiyat hareketi bir “Ölüm Kesişimi” oluşumuna işaret etti ve önümüzdeki haftalarda daha fazla olumsuzluk olabileceğini söyledi

Ölüm Kesişimi göstergesi, BTC’nin 50 Üstel Hareketli Ortalama (EMA) fiyatının 200 Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) altına düştüğünde görünür. Ölüm kesişimi göstergesi, fiyat takdirine işaret eden ve boğaların tekrardan piyasa döneceğinin bir işareti olan “Altın Kesişimin” tam tersidir.

Analistin dediği gibi bir “Ölüm Kesişimi” söz konusu olduğunda, genellikle BTC fiyatı için geniş bir olumsuzluk dönemi vardır. 2013 boğa koşusu sırasında, Bitcoin’in bu göstergeyi oluşturması yaklaşık 4 ay veya 135 gün. Bu 135 günde fiyat %73 düştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ETP'si Alman Borsasında Listelenecek

Rekt Capital; Ölüm Kesişimi biraz gecikmeli gerçekleşir yani gerçekleştiği zaman çoktan birkaç olumsuzluk gerçekleşir. Bununla birlikte, Ölüm Kesişimi düşüş eğilimini doğrular ve daha da fazla olumsuzluktan önce gelir. Ve 2013’te, Ölüm Kesişiminden sonra %71’lik bir düşüş geldi…

Kâhin Tüccar: Bitcoin Ölüm Kesişime Doğru Gidiyor –

Bitcoin Ayı Piyasasına mı Giriyor?

Bitcoin Ayı

Rekt Capital’ın yukarıdaki analizine göre Bitcoin fiyatı kısa vadede düşmeye devam edebilir. Bu, tarihsel olarak 2013, 2017 ve 2019 yıllarında birçok kez meydana geldi ve yerel zirvelerle aynı zamana denk geldi. Bir Ölüm Kesişimi göstergesinin ortalama oluşum süresi 107 ila 149 gündür.

Analist haklıysa, aşağıdaki grafikten de görüldüğü gibi, “Ölüm Kesişimi” 2021’in Temmuz ayı sonlarında ve Eylül ayı başlarında gerçekleşmelidir. Rekt Capital, üçüncü bir senaryoda bu göstergenin mevcut ay için oluştuğunu söyledi:

Şu anda 50 EMA (mavi) ve 200 EMA (siyah) hızla birbirine yaklaşıyor. BTC fiyatında yakında bir artış olmazsa ve EMA’lar aynı mevcut hızda devam ederse… Ölüm Kesişimi 2021 Haziran ortası (mavi) gibi daha erken bir zamanda gerçekleşebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bazı ülkeler neden Libra'ya endişeyle yaklaşıyor?

Ortalama olarak, bir “Ölüm Kesişimi” modeli etkinliği sırasında fiyat yaklaşık %60 düşmüştür. Bu nedenle Rekt Capital, BTC fiyatındaki %54’lük düşüşün Ölüm Kesişimi öncesi dönemin bir parçası olduğu sonucuna vardı. Analistin bu teorisi tutarsa Bitcoin fiyatı yaklaşık 18.000 dolara kadar gerileyebilir.

Kâhin Tüccar: Bitcoin Ölüm Kesişime Doğru Gidiyor –

Aynı zamanda, bu senaryo, anı yakalayan yatırımcılar için kârlı olabilir. Rekt Capital bu konu hakkında:

Bununla birlikte, %55’lik bir Ölüm Kesişimi düşüşü senaryosu hakkında ilginç olan bir şey, bunun BTC’nin 18.000 dolara düşmesi ile sonuçlanacak olmasıdır. 18.000 dolara düşüş Bitcoin yatırımcıları için harika fırsatlar sunma eğiliminde olan 200 Haftalık EMA (siyah) ile bağlantılıdır, yeşil kutular bunu vurgulamaktadır.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu