Kripto Para Haberleri

Kripto Para Kaldıraçları Kripto Paraların Hacmini Şişiriyor

Kripto paralarda kaldıraç ticareti tek başına kötü bir araç değildir. Hatta kaldıraç ticareti olmadan, birçok yatırımcı ticarete başarılı bir şekilde katılmayı zor bulabilir. Kaldıraç sayesinde, daha az fonu olan yatırımcılar daha büyük işlemlere girebilir ve daha küçük fiyat hareketleri sırasında anlamlı kazançlar elde edebilirler. Kaldıraç oranları, tüccarların girebileceği pozisyonların boyutunu belirler ve 100 kat veya 125 kata kadar olabilir. Kaldıraç kullanımının dezavantajları da vardır. Kaldıraç bir tüccarın karını en üst düzeye çıkarabildiği gibi yıkıcı kayıplar da getirebilir.

Borsalar yönünden kaldıraç göz önüne alındığında bir borsanın işlem hacmindeki artışı, kaldıraçlı ticaretin dahil edilmesinin bir sonucu olabilir. Böylece, borsaların hacmi olduğundan daha etkileyici görünür.

Kripto Para Kaldıraçları Kripto Paraların Hacmini Şişiriyor –

Bunu Durdurmak İçin Herhangi Bir Şey Yapılabilir Mi?

Borsalardan gelen sahte hacimler muhtemelen bir iş stratejisi olarak başladı, ancak gerçeği söylemek gerekirse sahte hacimler şimdi kripto para alanında bir tehdit haline geldi. Artık dizi borsa ve proje buna son vermek için çabalıyor. Borsaların grafikleri abartılması, borsaları kötü bir durumda bırakıyor ve borsaları güvenilmez yapıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Kullanan Fidye Yazılımları, Kazançlarını %311 Arttırdı

Bu sorun, tüm Bitcoin ticaret hacminin %95’inin sahte olduğunu ortaya çıkaran SEC gibi üst düzey kurumların açıklaması olmadan ortadan kalkmadı. CoinMarketCap Strateji Sorumlusu Carylyne Chan, sahte hacimleri durdurma mücadelesinin hala devam ettiğini belirtti.

Kripto Paralarda Kaldıraç Tehlikeleri

Binance‘i bir test aracı kullanarak, borsada listelenen en iyi altcoinlerin çoğu 75 kata kadar kaldıraçla ticarete açıktır. Borsa aynı zamanda türev piyasasında iyi bir performans sergiliyor. Sadece geçen hafta, tüm Bitcoin kaldıraç borsalarında Bitcoin vadeli işlemlerinde bir gün içinde 20 milyar dolarlık bir hacim gerçekleşti ve kripto para endüstrisinde devam eden yanlış hacim raporları ışığında, bu rakamın gerçek mi yoksa başka bir kaldıraç sahtekarlığı olup olmadığını bulmak mümkün değildir.

Japonya kripto para ticaretinde yüksek kaldıraç kullanımına karşı borsalar üzerinde baskı kuruyor.Kısa süre önce Japonya FSA’sı, kripto para margin ticaretinde herhangi bir kaldıraçlı ticareti sınırlayarak 2 kata sabitleyecek. Bu hamlenin borsa hacminlerinde bir çöküşe yol açması bekleniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu