Kripto Para Haberleri

Kaliforniya’da Yaşayan Bir Kişi, Hükümetin Covid-19 PPP Kredisini Kripto Para Birimi ve Tesla Satın Almak için Kullandığı Gerekçesiyle Tutuklandı

ABD, hükümetin Covid-19 kredi programlarını dolandırdığı ve parayı kripto para birimi ve Tesla satın almak için kullandığı iddiasıyla suçlanan bir adamı tutukladı.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Cuma günü yaptığı açıklamada, Lebnitz Tran’ın Perşembe günü “Maaş Koruma Programı (PPP) ve Ekonomik Yaralanma Afet Kredisi (EIDL) Covid’de milyonlarca dolar isteyen hileli kredi başvuruları gönderme planıyla ilgili cezai suçlamalarla” tutuklandığını duyurdu. -19 yardım fonu.”

Cuma günü açıklanmayan bir iddianameye göre, San Jose, California’dan 40 yaşındaki adam, birden fazla kişi ve ticari kuruluş adına en az 27 PPP kredi başvurusu ve en az yedi EIDL kredi başvurusu yaptı.

kripto

İddianamede, “Tran’ın PPP ve EIDL fonlarında 8 milyon doların üzerinde para aradığı, 3.6 milyon doların üzerinde yasadışı kredi geliri elde ettiği ve sonuçta programdan yaklaşık 2 milyon dolar net elde ettiği” iddia ediliyor. DOJ şunları kaydetti:

Tran ve diğerleri, bu yasadışı kredi gelirlerini restoranlarda ve perakende mağazalarında alışveriş yapmak, kişisel yatırım hesaplarına para yatırmak, kripto para birimi satın almak ve bir örnekte lüks bir otomobil bayisinden 100.000 dolarlık Tesla satın almak için kullandı.

Adalet Bakanlığı, “Sahte çalışan bilgileri, hayali veya aşırı derecede abartılı maaş bordrosu rakamları ve sahte vergi belgeleri de dahil olmak üzere yanlış ve hayali bilgi ve belgeler” kullandığı iddia edildi:

Tran, altı adet elektronik dolandırıcılık ve üç adet banka dolandırıcılığı ile suçlanıyor. Suçlu bulunursa, her banka dolandırıcılığı için 30 yıl hapis ve her bir elektronik dolandırıcılık suçu için 20 yıl hapis cezasına çarptırılır.

Bu, birisinin kripto para birimi satın almak için Covid yardım fonlarını kullanmakla suçlandığı ilk sefer değil. Temmuz ayında, Teksas, Houston’dan Joshua Thomas Argires, diğer şeylerin yanı sıra kripto para birimine yatırım yapmak için bir PPP kredisi kullanmaktan Covid yardım dolandırıcılığıyla suçlandı.

Nisan ayında, Bloomsburg, Pennsylvania’dan Darryl Corradini ve Vicki Hackenberg de benzer şekilde suçlandı. Bitcoin satın almak için bir PPP kredisi de dahil olmak üzere 350.000 doların üzerinde hileli olarak elde edilmiş devlet kredisi kullandılar.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

Mart ayında Los Angeles merkezli bir dolandırıcılık çetesi, Covid-19 yardım fonlarında 21,9 milyon doların üzerinde 150’den fazla sahte kredi başvurusunda bulunduktan sonra Covid yardım programlarını istismar etmekle suçlandı. Sahtekarlıkla elde edilen fonlar, diğer şeylerin yanı sıra kripto para birimi satın almak için kullanıldı.

Sizce Tran hapse girmeli mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu