Kripto Para Haberleri

Kamboçya Merkez Bankası (NBC) ile Maybank arasında ortaklık!

ABONE OL:

Kamboçya Merkez Bankası (NBC) ile Maybank arasında yeni imzalanan mutabakat zaptı sınır ötesi ödemeler ve hızlı ödeme havale yönteminin kullanılarak daha hızlı ödemeler yapılabilmesini imkan tanıma girişimi oldu.

MoU ile Maybank Malezya, Maybank Kamboçya ve NBC, NBC’nin blok zinciri bazlı Bakong ödeme sistemi ve Maybank’ın Maybank2u dijital platformu üzerinden Kamboçya ve Malezya arasında para transferi olasılığını test edecek ve bu sayede her iki ülke arasında para transferinin ne kadar iyi ve hızlı olabileceği konusunda mevcut soru işaretlerini ortadan kaldırma girişimi yürütecek.

Tüm dünyada benzer çalışmalar olsa da insanlar henüz yeterince bu konuda bilgi sahibi değil ve ülkeler olası tehditler nedeniyle bu tür çalışmalarda pek fazla adım atmıyorlar. Türkiye’de ve dünyada gelecekte bu buna benzer çalışmalar olması beklenmiş olsa bile birçok ülkede havale bu konuda çalışma henüz bugün için görünmüyor.

The Edge Markets verisine göre Malezya’daki tüm mobil bankacılık işlemlerinin %66’sından fazlasının 2018’de Maybank App (uygulamasından) yapıldığını, tüm internet bankacılığı işlemlerinin %52’sinin Maybank’ın dijital platformu üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi. Bu adımla birlikte ülkedeki güçlü banka gücünü daha fazla yükseltecek ve bu konularda belki tüm dünyaya örnek olabilecek adımlar atabilir.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  kripto paralar nasıl bu kadar yükseldi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu