Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Kamboçya Ulusal Bankası Blockchain konusunda lider olmak istiyor

ABONE OL:

Bir Dünya Ekonomik Forumu (WEF) raporu Kamboçya Ulusal Bankası’nın, blok zincir teknolojisini kullanan ilk merkez bankası olabileceğini öngörüyor.

Kamboçya Ulusal Bankası’nın ele almayı umduğu meseleler, mobil cihazların etkin kullanımıyla bankacılığın geliştirilmesi ve bankanın bir süredir karışıklık yaratan oldukça parçalı bir iç ödeme sisteminin artık daha düzenli olmasını sağlayabilmek olacak.

Bu sorunları çözerek müşterileri için verimli ödemeleri sağlamak amacıyla banka tarafından daha fazla stabillik aranıyor. Ve eğer başarılı olursa, dünyadaki daha büyük daha çok daha büyük bankalar için bu yeni teknolojinin kullanılması bir işaret olabilir.

WEF raporunda Kamboçya’nın yalnız olmadığı, 40’dan fazla bankanın işletme prosedürlerini iyileştirmek için Blockchain teknolojisini kullanmayı istediği ve, hatta bazılarının kendi ulusal kripto para birimini üretmeyi düşündüklerini açıkladı; Bunların en popüler olanları CBDC’ler (merkez bankası dijital para birimleri) olarak öngörülüyor.

Yeni raporda belirtilen bankalar arasında İngiltere Merkez Bankası, Kanada Merkez Bankası ve Singapur Merkez Bankası yer aldı. Litvanya Merkez Bankası yakın gelecekte kripto para birimi çalışmasına pilot ve kapsamlı bir proje olarak başlamayı düşünüyor.

Hem Suudi Arabistan hem de komşu ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), merkez bankalarının yeni bir kripto konusunda işbirliği yapacakları açıklandı. Aber adındaki dijital para birimi, Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) ve BAE Merkez Bankası tarafından yayınlanan ortak açıklamada açıklandı.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Andreessen Horowitz Kripto Para Fonu için 515 Milyon Dolar Topladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu