Kanada’da 300MW enerji gücü Bitcoin’e ayrıldı

1 Dakikada Okunabilir


Kanada’nın en büyük enerji şirketi Hydro-Quebec, özellikle Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin kullanımı için 300 megaWatt’lık bir elektrik bloğu ayırdığını açıkladı. Bu şimdi bölgedeki blok zinciri sektörüne toplam güç dağıtımını 668 MW’a kadar yükselten bir karar oldu ve bu karar iyi karşılandı.

Kanada’nın Bitcoin madenciliği için bir merkez olarak çekiciliği oldukça iyi bir şekilde belirlenmiştir; ülke halihazırda dünyadaki en düşük elektrik maliyetlerinden birini 0.10 kWh olarak satış yapmakta ve bunu zararına değil, kar ederek yapabilen en nadir iyi ülkelerdendir; bu, diğer birçok ülkeye göre Kanada’nın %25 kadar büyük oranda düşük fiyatla enerji vermesinde etkili olmaktadır.

Duyuruya göre,

Yeni verdiğimiz karar müşterilerimizin sayısının artmasına, daha fazla insana daha fazla güçlü enerji verebilmemize sebep olacak.

Montreal Ekonomi Enstitüsü’nde Bitcoin teknoloji danışmanı olarak çalışan Jonathan Hammel, bu duyuruyu Kanada’da endüstri için olumlu bir işaret olarak gördü;

QUÉBEC ENERJİ KURULUNUN KARARI, QUÉBEC’TEKİ BİTCOİN MADENCİLERİ İÇİN VE AYNI ZAMANDA GENEL OLARAK BİTCOİN İÇİN BÜYÜK BİR ZAFERDİR. BİTCOİN İLE İLGİLİ İŞLETMELERİN, TOPRAK KANUNLARI KAPSAMINDA FAALİYET GÖSTERDİĞİNİN AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR. 

Kanada’da birçok insan kripto para madenciliğini doğal ortam dolayısı ile kripto para madenciliği yapıyor. Ülkede kripto para madenciliği yapan kişi sayısının gelecekte daha fazla artması ve daha fazla insanın kripto para madenciliği yapması beklentisi var. Ülkenin düşük enerji fiyatları, yüksek güçlü enerji vermesi ve doğal ortamından kripto para madencileri çok etkileniyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!